Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ramsfelds: amerikāņu spēki nesakaus Irākas nemierniekus

ASV aizsardzības ministrs Donalds Ramsfelds svētdien paziņoja, ka amerikāņu spēki nesakaus Irākas nemierniekus, taču pavērs ceļu irākiešiem pašiem apspiest nemierus, kas varētu ilgt desmitgadi vai ilgāk.

"Šie nemieri var turpināties jebkuru gadu daudzumu,» paziņoja Ramsfelds. «Nemieriem ir tendence ilgt piecus, sešus, astoņus, 10, 12 gadus. Ārvalstu spēki neapspiedīs šādus nemierus. Mēs radīsim vidi, lai irākiešu tauta un irākiešu drošības spēki varētu uzvarēt nemierniekus.»

Ramsfelda vārdi izskanēja dažas stundas pēc vēl vienas asiņainu uzbrukumu dienas Irākā.

Svētdien trijos spridzinātāju pašnāvnieku rīkotos uzbrukumos Mosulas pilsētā Irākas ziemeļos un tās tuvumā dažu stundu laikā nogalināti vairāk nekā trīsdesmit cilvēki, tai skaitā daudzi Irākas drošības struktūru darbinieki un karavīri.

Pirmais spridzinātājs pašā darba dienas sākumā ar sprāgstvielām piekrautu automašīnu iebrauca rajona policijas galvenajā mītnē. Sprādziens daļēji sagrāva ēku, nogalinot vismaz 12 cilvēkus, bet vēl 14 cilvēki tika ievainoti.

Līdz 16 cilvēku nogalināti cita spridzinātāja uzbrukumā Irākas karavīriem armijas iesaukšanas centrā Kasakā, kas atrodas starp Mosulu un Talafaru. Uzbrukumā ievainoti vēl septiņi cilvēki, galvenokārt civilie būvstrādnieki. Kā pavēstīja Irākas militārpersonas, sākotnējā informācija liecina, ka pašnāvnieks uzspridzinājis spridzekļu jostu un pēc tam eksplodējusi automašīna.

Trešais sprādziens nogranda slimnīcā, kur bija nogādāti iepriekšējos uzbrukumos cietušie, un bija vērsts pret policijas posteni uzņemšanas nodaļā. Tas nogalināja piecus policistus, ievainoja vēl sešus policistus un deviņus civiliedzīvotājus.

Par pirmajiem diviem sprādzieniem atbildību uzņēmās Abu Musaba az Zarkavi vadītā «Al Qaeda» Irākas organizācija, bet par trešā uzbrukuma rīkotāju ziņu vēl nav.

Kā pavēstīja policijas preses pārstāvis, pirmais spridzinātājs automašīnā izbraucis cauri tirgum pie nenocietinātās policijas iecirkņa aizmugurējās sienas, izvairoties no šķēršļiem pie vārtiem. Otrajā gadījumā «Al Qaeda» uzņēmās atbildību par uzbrukumu vēl pirms par to izskanēja ziņas, pavēstot, ka divi pašnāvnieki spridzinātāji ar spridzekļu jostām iegājuši armijas bāzē, nodarot lielus upurus.