Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Domē problēmas ar informācijas plūsmu

Rīgas domes koalīcijas partneri izteikuši iebildumus Rīgas mēram Aivaram Aksenokam par apgrūtinošo informācijas plūsmu. Ir pat pārmetumi, ka partijas «Jaunais laiks» (JL) pārstāvji cenzē domes izplatīto oficiālo informāciju.

Koalīcijas padomes sēdē domes priekšsēdētājam Aivaram Aksenokam (JL) pārmests, ka domes oficiālās preses relīzes par citu koalīcijas partiju pārstāvju vadīto komiteju izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem masu saziņas līdzekļiem tiek sūtītas ar lielu novēlošanos, liecina «Neatkarīgās» rīcībā esošā neoficiālā informācija. Esot izteiktas aizdomas, ka tajā vainojams Baibas Pirktiņas vadītais mēra birojs, kas reizēm pat pārtaisot relīzes, mazinot citu trīs labējo partiju pārstāvju nopelnus.

Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs, Tautas partijas frakcijas vadītājs Edmunds Krastiņš apstiprināja, ka tiešām koalīcijas padomē uzdevis jautājumu, vai mēra birojs kaut kādā veidā iejaucas domes Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas darbā. Aksenoks atbildējis, ka tas neatbilstot patiesībai. Šāda prakse ir pārtraukta, līdz ar to netieši apstiprinot, ka pirms laika tā tomēr noticis. «Ja vēlreiz kaut ko tādu manīšu, tad būs jātaisa lielāks tracis,» teica Krastiņš. Arī Aksenoks solījies pārbaudīt, vai tiešām tiek kavēta informācija un, ja tas apstiprināsies, attiecīgi rīkoties, informējot par to arī sadarbības partnerus.

«Neatkarīgā» neskaitāmas reizes pārliecinājusies, ka šā sasaukuma domē oficiālā informācija tiek piesūtīta ar kavēšanos. It īpaši tas attiecas uz TP un LPP pārraudzītajām komitejām, arī dzimtenistes Marikas Žuravļovas stūrēto Vides komiteju. Pat rīta pusē pieņemto lēmumprojektu izklāsts tiek atreferēts tikai vakarpusē vai nākamajā dienā. Iepriekšējā domē ar šiem pašiem Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas darbiniekiem informācijas apmaiņa noritēja krietni raitāk.

Rīgas mēra Aksenoka preses sekretāre Laila Spaliņa noliedza, ka mēra birojs kaut kādā veidā kavētu informācijas plūsmu. Viņa apgalvoja, ka saņemot tikai izsūtīto preses relīžu kopijas, bet Pirktiņa vispār šajā procesā neiejaucas. «Reizēm tiek tikai saskaņots darbs, lai zinu, kas notiek. Tas vajadzīgs darbības koordinācijai,» atzīst Spaliņa.