Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

54% iedzīvotāji domā, ka jāatsakās no Abrenes

Vairāk nekā puse jeb 54 % aptaujāto uzskata, ka robežlīgums ar Krieviju jāparaksta arī tad, ja tas nozīmētu atteikšanos no Abrenes. Par to liecina telekompānijas LNT un Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS kopīgi veiktā iedzīvotāju aptauja.

23% pilsoņu uzskata, ka šādā gadījumā robežlīgums ar Krieviju nav vajadzīgs, bet tikpat liels skaits uz šo jautājumu nevarēja atbildēt.

Robežlīguma parakstīšanu atbalsta visu lielāko partiju iespējamie vēlētāji.

44% apvienības «Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» (TB/LNNK) atbalstītāji uzskata, ka līgums ar Krieviju jāparaksta bez sarunām par Abrenes atgūšanu. Savukārt 35% tēvzemiešu vēlētāju šim viedoklim nepiekrīt, secināts aptaujā.

Arī Tautas partijas vēlētāju lielākā daļa — 51% — uzskata, ka robežas jautājums jāsakārto, bet 23% ir pārliecināti, ka Abrenes atdošana ir pārāk augsta cena. Līdzīgi domā arī Zaļo un zemnieku savienības vēlētāji. No Abrenes robežlīguma dēļ gatavi šķirties 47 % partijas «Jaunais laiks» atbalstītāji, teikts aptaujā.

Ministru kabinets atbalstījis likumprojektu, kas ļautu nodot izvērtēšanai Satversmes tiesā Latvijas un Krievijas robežlīgumu.

Lai novērstu robežlīguma neatbilstību Satversmei, aprīļa beigās valdība pieņēma skaidrojošu deklarāciju. Krievijas valdība tajā saskatīja teritoriālas pretenzijas Abrenes jautājumā un atteicās parakstīt robežlīgumu 10. maijā.