Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidente Vatikānā oficiāli uzaicinās Romas pāvestu apmeklēt Latviju

Pirmdien sākas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas valsts vizītē Itālijā, kas ilgs līdz 30. jūnijam.

Valsts prezidente, tiekoties ar Itālijas valsts vadītājiem, runās par Eiropas Savienības (ES) šā brīža politiku un savienības nākotnes attīstību, aģentūrai LETA pastāstīja prezidentes padomnieks ārlietu jautājumos Andrejs Pildegovičs.

Valsts vizīte sadalīta divās daļās: pirmā ietver vizīti Romā, kur prezidente tiksies ar Itālijas augstākajām amatpersonām, bet otrā daļa būs audience pie pāvesta.

Itālijas prezidents Karlo Čampi bija otrais Eiropas valsts vadītājs, kurš atsaucās uz prezidentes paziņojumu par Otrā pasaules kara beigām, kas liecina, ka Vīķe-Freiberga un Čampi ir tuvi sabiedrotie.

Vizīte notiek būtiskā brīdī Eiropas vēsturē. Politisko sarunu centrā būs Romā parakstītais Eiropas Savienības konstitucionālais līgums, kas ratificēts gan Itālijā, gan Latvijā. Tā kontekstā ar Itālijas premjerministru Silvio Berluskoni tiks pārrunāta ES turpmākā attīstība, skarot arī ES saimnieciskās attīstības virzību.

Divpusējo attiecību plānā akcents tiks likts uz saimniecisko sadarbību, jo prezidenti vizītē pavadīs ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš, satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, zemkopības ministrs Mārtiņš Roze, kā arī ievērojama uzņēmēju delegācija. Svarīgs vizītes elements būs diskusija par drošības un aizsardzības politiku. Prezidente apmeklēs NATO spēku bāzi Neapolē.

Vatikānā prezidentei plānota audience pie pāvesta Benedikta XVI. Pāvests nolēmis, ka audiencē pieņems tikai valstu vadītājus. Vīķe-Freiberga iesniegs pāvestam ielūgumu apmeklēt Latviju. Prezidente pāvestu informēs par garīgo dzīvi Latvijā, par Latvijas katoļu draudzes gaitām un baznīcas lomu modernajā sabiedrībā.

Pirmdien prezidente oficiāli tiks sagaidīta Romā, viņai paredzētas sarunas ar Čampi, kā arī Senāta apmeklējums.

Otrdien, 28. jūnijā, Vīķe-Freiberga apmeklēs Kolizeju un Romas forumu. Prezidente piedalīsies Latvijas–Itālijas uzņēmējdarbības forumā, kur uzstāsies ar uzrunu. Viņa apmeklēs arī Itālijas Deputātu palātu un tiksies ar premjerministru Berluskoni. Vīķe-Freiberga apmeklēs Romas Ārpolitikas institūtu, kur lasīs lekciju par ES lomu globālajā vidē.

Trešdien, 29. jūnijā, prezidente uzturēsies Neapolē, kur apmeklēs NATO spēku bāzi, tiksies ar vietējo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, apskatīs Sansevero kapelu un viesosies Latvijas goda konsulātā. Viztītes laikā Vīķe-Freiberga apmeklēs Kapri salu un Pompeju.

Ceturtdien, 30. jūnijā, prezidente ieradīsies Vatikānā. Viņai paredzēta tikšanās ar pāvestu Benediktu XVI, Vatikāna valsts sekretāru kardinālu Sodano.