Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varētu sākt gājēju pārvada būvniecību pāri Jūrmalas šosejai

Šā gada beigās vai nākamā gada sākumā varētu sākt būvēt gājēju pārvadu pāri Jūrmalas šosejai pretī lielveikalam «Sky», aģentūrai BNS pastāstīja Satiksmes ministrijas pārstāve Zaiga Šteina.

Viņa pastāstīja, ka gājēju pāreja, kas varētu būt gatava nākamgad pavasarī vai vasarā, uzlabotu satiksmes drošību Ulmaņa gatvē, jo pašlaik to ik dienu šķērso daudz cilvēku. Vietā, kur plānots gājēju pārvads, pašlaik ir ceļš ar trim joslām katrā virzienā un viena no intensīvākajām satiksmes plūsmām Rīgā.

Šteina sacīja, ka gājēju pārvadu būvēs par Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzekļiem, kas palika pāri pēc pērn īstenotā lidostas «Rīga» pievedceļa būvniecības.

Pašlaik ministrija izsludinājusi konkursu, kurā meklē gājēju pārvada projektētāju un būvnieku. Konkursa pieteikumus plānots atvērt jūlijā, pēc tam augustā plānots noslēgt līgumu ar projektētāju un būvnieku, bet projektēšana varētu noslēgties ziemā, sacīja ministrijas pārstāve.

Konkursā par gājēju pārvada projektēšanu un rekonstrukciju uzvarēs saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums, ko noteiks tehniskais piedāvājums (50%) un finanšu piedāvājums (50%). Pretendents var iesniegt piedāvājumus tikai par visu apjomu, bet nevar iesniegt vairākus piedāvājuma variantus. Darbi būs jāveic deviņu mēnešu laikā no līguma parakstīšanas dienas.

Piedāvājumi jāiesniedz līdz 25. jūlijam, kad tos atvērs.