Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«IBM» gatavojas pārvietot 13 000 darba vietu uz Indiju

ASV tehnoloģiju kompānija «IBM» gatavojas atlaist 13 000 darbinieku ASV un Eiropā, kā arī noalgot 14 000 jaunu darbinieku Indijā, ziņo laikraksts «The New York Times».

Apmēram viena trešdaļa no 13 000 darbinieku tiks atlaisti ASV, savukārt pārējās darbavietas tiks likvidētas Eiropā.

Šie kompānijas «IBM» nodomi atspoguļo pieaugošās globalizācijas tendences pasaules informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē, kā arī liecina par draudiem, ko augsti atalgotajām darba vietām rada daudz lētākais darbaspēks jaunattīstības valstīs. Saskaņā ar «The New York Times» rīcībā esošo informāciju datoru programmatūras inženieri, kurš ASV pelna 75 000 dolāru gadā, var aizstāt tikpat kvalificēts darbinieks Indijā, kurš pelna tikai 15 000 dolāru gadā.

Kompānijas «IBM» nodomi tikuši izklāstīti slepenā ziņojumā, kuru laikraksts esot ieguvis no organizācijas «WashTech», kas ASV cenšas izveidot vienotu IT darbinieku arodbiedrību. Savukārt «IBM» atteicās komentēt savus plānus saistībā ar darbinieku atlaišanu. Tomēr kompānijas pārstāvji norādīja, ka «IBM» darbības paplašināšana Indijā ir skaidrojama ar straujo IT produktu pieprasījuma pieaugumu Indijas tirgū, kā arī ar iespēju algot augsti kvalificētus Indijas IT speciālistus, kuri pēc tam varētu iesaistīties dažādos projektos visā pasaulē.

Jau šā gada maijā kompānija «IBM» paziņoja par plāniem samazināt savu darbinieku skaitu par apmēram 13 000 cilvēku. Tika paziņots, ka darbinieki tiks atlaisti kompānijas globālās izmaksu samazināšanas programmas ietvaros un šīs darbavietas galvenokārt tiks likvidētas Eiropā. «IBM» pārstāvji norādīja, ka kompānija veic savas darbības restrukturizāciju ar mērķi vairāk koncentrēties uz strauji augošajiem tirgiem.

2004. gada beigās kompānijā «IBM» strādāja 329 tūkstoši cilvēku, tādējādi tiek plānots likvidēt 4% no kopējā darbavietu skaita.

«IBM» apgrozījums šā gada pirmajā ceturksnī palielinājās par 3,3% — līdz 22,9 miljardiem dolāru (13,3 miljardiem latu), nesasniedzot analītiķu prognozētos 23,7 miljardus dolāru. Pārdošanas apjomi no prognozētā atpalika visos trīs «IBM» darbības sektoros: programmatūras ražošanā, pakalpojumos un datortehnikas ražošanā.

Savukārt 2004. gadā «IBM» strādāja ar 8,4 miljardu dolāru tīro peļņu, salīdzinot ar 7,6 miljardu dolāru peļņu 2003. gadā. Kompānijas apgrozījums pērn bija 96,5 miljardi dolāru — par 8% lielāks nekā pirms gada.