Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina autovadītājus uzmanīties Dziesmu un deju svētku laikā

No 27. jūnija līdz 3. jūlijam Rīgā notiek IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Šajā laikā Valsts policija aicina Rīgas autobraucējus būt īpaši uzmanīgiem un atcerēties, ka Rīgā pulcējas bērni un jaunieši no visas Latvijas, kuri ikdienā, iespējams, nav raduši pie intensīvās satiksmes. Policija aicina autobraucējus pie skolām, kur izmitināti svētku dalībnieki, kā arī svētku pasākumu norises vietās ievērot braukšanas ātrumu — 30 kilometru stundā, kā arī nepiemirst piesardzību arī citur Rīgā.

Valsts policijas darbinieki svētku norises laikā strādā pastiprinātā režīmā, gan dežurējot skolēnu naktsmītnēs, gan arī apmeklējot skolas un stāstot skolēniem par drošības noteikumiem, kas jāievēro galvaspilsētā. Arī svētku pasākumu norises vietās policijas darbinieki pastiprināti rūpēsies par sabiedrisko kārtību un satiksmes drošību.

Lai novērstu nepatīkamus starpgadījumus, Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Ceļu policijas biroja darbinieki svētku laikā pastiprināti uzraudzīs autobusu vadītājus, kas pārvadā svētku dalībniekus. Īpaši tiks pārbaudīts, vai autobusu vadītāji nebrauc alkohola reibumā, kā arī kāds ir autobusu tehniskais stāvoklis; pārbaudes tiks veiktas ne vien no rīta, bet arī dienas laikā.

Policija aicina pieaugušos, kuri pavada jaunos dziedātājus un dejotājus, vēlreiz izskaidrot viņiem drošības noteikumus, kas jāievēro pilsētā, kā arī pastāstīt, ka kritiskās situācijās palīdzību nekautrējoties var lūgt policijas darbiniekiem, kas uzklausīs un palīdzēs.

Policijas darbinieki lūdz skolotājus katram Dziesmu un deju svētku dalībniekam atgādināt savu mobilā tālruņa numuru, kā arī lauku rajonu skolēniem precīzi iemācīties savas naktsmītnes adresi.