Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noraidīts «Getliņu EKO» atkritumu apglabāšanas tarifa projekts

Rīgas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulators (RPSPR) kā nepamatotu noraidījis SIA «Getliņi EKO» iesniegto tarifa projektu, kas paredzēja tarifa pieaugumu par aptuveni 50%. Par to «Apollo» informēja RPSPR preses sekretārs Matīss Velde.

RPSPR noraidīja šo tarifa projektu, jo Regulatora padome uzskata, ka atkritumu apglabāšanas uzņēmums tarifa projektā iekļāvis pārmērīgas izmaksas atkritumu pārklājuma veidošanai. Tas paredzējis pārklājumam izmantot 470 m³ smilšu dienā, kas, pēc ekspertu atzinuma, ir nepamatoti daudz. Smilšu pārklājuma veidošanas izmaksas sastāda 21% no visām sadzīves atkritumu apglabāšanas izmaksām.

«Getliņu EKO» rentabilitāte 2004. gadā pārsniedza 20%, kas neliecina par tik ievērojamu tarifa pieauguma nepieciešamību. Uzņēmums nebija Regulatoram sniedzis pārliecinošu pamatojumu arī par citiem  izmaksu posteņiem, kuru izmaiņas izraisa tarifa piegumu.