Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ļoti trūkst AB pozitīvo un negatīvo asinsgrupu donoru

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina šonedēļ atsaukties AB pozitīvo un negatīvo asinsgrupu un 0 negatīvās asinsgrupas donorus.

Līgosvētku brīvdienās izlietoti visi AB grupas asiņu krājumi. Šīs grupas asinis ļoti vajadzīgas pacientiem slimnīcā «Gaiļezers», Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, Aizkraukles slimnīcā un citās ārstniecības iestādēs.

Stradiņa slimnīcā AB pozitīvās grupas asiņu trūkuma dēļ jau atliktas vairākas plānveida operācijas. Slimnīca ļoti lūdz atsaukties AB pozitīvās asinsgrupas donorus, jo pašlaik šīs grupas asinis steidzami vajadzīgas kādam pacientam, kuram pēc sirds operācijas jāveic asins pārliešana.

Rīgā asinis var ziedot VADC telpās Sēlpils ielā 6 darbdienās no plkst. 8 līdz 17 un sestdienās no plkst. 10 līdz 14. Asinis var nodot arī slimnīcā «Gaiļezers», Rīgas 1. slimnīcā un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

Lai nodrošinātu pietiekamus asiņu krājumus, VADC šonedēļ dosies vairākos izbraukumos uz Latvijas reģioniem. Asinis varēs nodot Liepājas rajona Priekules slimnīcā, Cēsu rajona Liepas ambulancē un Madonas rajona Cesvaines kultūras namā.

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam, 18–65 gadus vecam. Viņš nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asins došanas ir jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma.

VADC aicina donorus interesēties par nodoto asiņu analīžu rezultātiem.

Pērn Latvijā asinis nodevuši 33 690 cilvēki, no tiem 12 308 asinis ziedojuši pirmo reizi. 2004. gadā VADC sagatavoti 29 760 litri asiņu.