Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Savrupnamu ciemats Kurzemes jūrmalā

Liepājas pusē privātuzņēmēji piedāvā savrupnamus, kuros var atpūsties brīvdienās vai dzīvot augu gadu.

Braucot no Liepājas uz Ventspili, lielceļa labajā pusē koku zaļumam cauri vīd diezgan spilgtas — dzelteni oranžas — būves, kas it kā karājas gaisā. Paviršam garāmbraucējam tās atgādina celtnieku vagoniņus. Tikai piebraucot tuvāk, redzams, ka abpus «galvenajai ielai» izvietotie «vagoniņi» paceļas otrā stāva augstumā, kur caur logiem var saskatīt jūru.

«Mākoņu brīvdienas» atrodas netālu no Pāvilostas Liepājas rajona Sakas pagastā, 300 metru no saimnieciskas darbības neskarta Baltijas jūras stāvkrasta, 200 km no Rīgas, 55 km no Liepājas un tikpat — no Ventspils.

Apmēram piecu hektāru apsargātā ciemata teritorijā ir 10 mājas ar visām labierīcībām, interneta pieslēgumu un satelītu ieskaitot. Vēl dīķis, tenisa laukums ar mākslīgo segumu, laukumi basketbolam un pludmales volejbolam. Mājas var izmantot atpūtai brīvdienās, siltā laikā vai dzīvot augu gadu.

Visas mājas ir pilnīgi gatavas. Tāda bijusi arī sākotnējā doma — neradīt neērtības ļaudīm, kuri tur jau sākuši dzīvot. Vienīgais, kā vēl trūkst, — uzņēmuma «Garten» teritorijas labiekārtojuma. Jāgaida, kamēr sazels mauriņš un sakuplos graudzāles starp namiem. Bet abpus ceļam, kas ved uz ciematu un ko pie ciemata robežas noslēdz paceļama barjera, viļņosies labības lauks.

Ēku celtniecība un ciemata labiekārtošana notikusi tempā — astoņos mēnešos. Namus būvēja uzņēmums «RBS SKALS». Projektu īstenojis uzņēmums «Aldas Valks», izmantojot Unibankas kredītu. Bet ciemata teritoriju labiekārtos arī nākamgad — jūras krastā būšot laivu piestātne un skatu tornis.

Septiņām mājām jau ir saimnieki. Vienā namā saimniekos uzņēmuma «Aldas Valks» valdes priekšsēdētājs Andris Vītoliņš. Cits nams pieder arhitektam Uldim Lukševicam, kurš projektējis šīs ēkas.

Vai savrupnamu ciematus Liepājas pusē būvēs citur? Uz šo jautājumu Andris Vītoliņš pagaidām neatbild. Bet pavisam šādu iespēju nenoliedz. Ja neskaita bēdīgi slaveno ciematu Rucavas pagasta Papē, tad Kurzemes jūrmalā šis varētu būt pirmais ciemats, kur piedāvā namus ne tikai atpūtai labā laikā, bet arī pastāvīgai dzīvošanai.

Tāpat Andris Vītoliņš nenosauc cenas. Vien saka, ka vienas ēkas pašizmaksa esot 115 000 latu. Bet nami pārdoti par dažādām cenām kopā ar zemes gabaliem, kuru lielums arī ir dažāds — no 3500 līdz 4500 kvadrātmetriem.

Apkurināma dzīvojamā platība — 83,1 kvadrātmetrs.

Neapkurināma (sienas siltinātas) noliktava atpūtas inventāram un citiem piederumiem, terases — 24,3 kvadrātmetri. Pateicoties elektriskajai grīdas apkurei, ēkā var uzturēt pastāvīgu temperatūru augu gadu. Tomēr pircējam, iespējams, tas būs dārgs prieks.

Ēkās ir iebūvēts kamīns, duša, tualete, neliela sauna. Visas caurules un kabeļi paslēpti zem grīdas. Ūdens dziļurbums, vietējā kanalizācija.

Ēkas ir apdrošinātas un pieslēgtas signalizācijai. Par apsaimniekošanu savstarpēji jāvienojas ēku īpašniekiem. Zem ēkas izveidoto nojumi var izmantot divām automašīnām vai atpūtai.

Ēkas celtas no koka karkasa būvkonstrukcijām, kuras pildītas ar minerālvati. Iekštelpas apšūtas ar ģipškartonu.