Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vaidere nobažījusies par darbaspēka aizplūšanu no Latvijas

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere vērsusies pie ekonomikas ministra Krišjāņa Kariņa ar lūgumu sniegt informāciju par Latvijas iedzīvotājiem, kas devušies strādāt uz citām Eiropas Savienības (ES) valstīm. Deputāte ir nobažījusies par darbaspēka aizplūšanu no Latvijas.

Vaideres palīgs Jānis Aizsalnieks pastāstīja, ka deputāte ekonomikas ministram lūgusi arī izvērtēt, kā šī migrācija ietekmē Latvijas ekonomiku un kādas ir Ekonomikas ministrijas ieceres mazināt šīs ietekmes iespējamās negatīvās sekas.

Ekonomikas ministrija savā atbildē norāda, ka pašreiz valsts pārvaldes institūciju rīcībā nav informācijas par ārvalstīs strādājošo Latvijas iedzīvotāju skaitu, nav veikta arī analīze par iedzīvotāju aizplūšanas ietekmi uz Latvijas ekonomiku. Ministrijai ir tikai ieceres.

«Tā ir nepieņemama situācija. Latvijai ir jābūt ieinteresētai darbaspēka neaizplūšanā uz ārvalstīm. Ekonomikas ministrija ir iekļuvusi apburtajā lokā, secinot, ka, lai iedzīvotāji izvēlētos strādāt Latvijā, ir nepieciešams valsts labklājības pieaugums. Bet, lai panāktu ekonomikas attīstību, ir vajadzīgs kvalificēts darbaspēks. Taču ministrijai nav pat pamatinformācijas par darbaspēka aizplūšanas apjomiem. Šāda analīze ir steidzami nepieciešama, lai labklājības pieauguma veicināšana būtu iespējama,» komentēja Vaidere.