Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalas peldvietās ūdens ir tīrs

Jūrmalas pilsētas Dome no Sabiedrības veselības aģentūras Tukuma filiāles saņēmusi kārtējo pārskatu par ūdens kvalitāti visās 11 Jūrmalas peldvietās. Analīžu rezultāti liecina, ka ūdens pilnībā atbilst standartiem. Tas nozīmē, ka peldēties var droši no Lielupes līdz pat Jaunķemeriem.

Jūrmalas pludmales glābšanas dienests aicina atpūtniekus ievērot peldēšanās noteikumus, lai sevi un apkārtējos pasargātu no nelaimes. Pie glābšanas stacijām ir izvietota informācija par peldēšanās drošību: ja redzams balts aplis, peldēties var droši; ja aplis ir sarkans, ir jāuzmanās, bet, ja aplis ir melns, peldēties nav ieteicams. Nekādā gadījumā ūdenī nevajag iet alkohola reibumā. Nedrīkst peldēt tālāk par norobežojošajām bojām.

Sevišķa uzmanība jāievēro, vizinoties ar ūdensvelosipēdiem vai sauļojoties uz piepūšamajiem matračiem vai citiem palīglīdzekļiem tieši virs ūdens — ļoti bieži gadās, ka tos nejauši iepūš par tālu jūrā.

Glābēji arī brīdina, ka ir bīstami atstāt bez pieskatīšanas bērnus līdz 12 gadu vecumam. Viņi drīkst peldēties tikai pieaugušo pavadībā, un arī pludmalē vēlams viņus visu laiku paturēt acīs. Glābējiem ik dienas ir jāmeklē ne viens vien mazulis, kas noklīdis no saviem tuviniekiem. Tādās situācijās līdz nelaimei ir tikai viens solis.