Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jāņu brīvdienās aizturēti 495 iereibuši autovadītāji

Četrās Līgosvētku brīvdienās policija aizturējusi gandrīz 500 autovadītāju, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā. Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš informēja, ka no kopumā 495 policijas reidu laikā aizturētajiem iereibušajiem autovadītājiem 215 turklāt braukuši bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām.

Zivtiņš uzsvēra, ka ievērojams ir arī autovadītāju skaits, kuri pie stūres bija sēdušies pēc alkohola lietošanas, bet viņu organismā konstatētais grādīgo dzērienu daudzums bijis pieļaujamo normu robežās. Ceļu policija apturējusi 725 šādus vadītājus.

Vēl 280 policijas aizturētiem autovadītājiem nav bijušas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, norādīja Ceļu policijas biroja priekšnieks.

No 22. jūnija policija reģistrējusi 394 avārijas, no kurām 28 izraisītas alkohola reibumā. Negadījumos traumas guvis kopumā 91 cilvēks, bet septiņi cilvēki gājuši bojā.

Vērtējot lielo reibumā aizturēto skaitu, Zivtiņš tomēr iezīmē arī pozitīvās tendences — iepriekš Līgosvētkos četras brīvdienas bija tikai 2000. gadā, kad uz autoceļiem gāja bojā 28 cilvēki un svētki tika nodēvēti par «asiņainajiem Jāņiem».

No 22. līdz 26. jūnijam reidos bijuši iesaistīti kopumā vairāk nekā 2000 policistu.