Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dziesmu dienai tiek izveidota mājas lapa «www.dziedi.lv»

Lai palīdzētu interesentiem iesaistīties akcijā, rosinātu idejas un plašāk informētu par 1. jūlijā notiekošo Dziesmu dienu, 27. jūnijā sāk darboties mājas lapa, kur varēs iegūt informāciju par reklāmas aģentūras «Bates/Red Cell» un «Ze Guru», kā arī sabiedrisko attiecību aģentūras «RKT Publicitāte» rīkoto pasākumu.

«Mājas lapa [s:8108]» būs pieejama visiem interesentiem, kuri vēlas uzzināt par piedalīšanos šajā akcijā, kā arī tiem, kuri vēlas uzzināt par notiekošajiem pasākumiem un piedalīties kā klausītāji,» stāsta «Bates/Red Cell» pārstāvis Ģirts Poļikovs.

Mājas lapā ir atrodama informācija par Dziesmu dienas pasākumu programmu, kura nedēļas laikā tiks papildināta ar jaunām aktivitātēm. Savukārt, lai cilvēkiem palīdzētu rosināt idejas dziedāšanai un iesaistīties akcijā, mājas lapā ir ievietoti vairāki iedziedāšanās padomi, piemēram, staigājot pa tumšu un vientuļu ielu, bailes var pārvarēt, sparīgi dungojot dziesmiņu: «Es no vilka nebaidos, nebaidos, nebaidos…»

Ir izveidota atsevišķa sadaļa, kurā ikviens uzņēmums ir aicināts pieteikt savu dalību Dziesmu dienā. Sadaļā atrodama pieteikuma forma, kurā norādāmas plānotās aktivitātes un laiki. Interesantākie un atraktīvākie pasākumi tiks filmēti un pēc tam iekļauti kopīgā filmā par Dziesmu dienu.

1. jūlijā organizētās Dziesmu dienas mērķis ir sev un citām valstīm apliecināt dziesmas nozīmi mūsu tautas kultūrā, aicinot ikvienu Latvijas cilvēku dziedāt, īpaši iesaistot dziedāšanā tos, kas parasti dziesmas tikai klausās, nevis dzied paši.

«Dziesmu dienā vēlamies noskaidrot, vai cilvēki vēl prot dziedāt, dziesmā izteikt savas jūtas un domas un vairot dzīvesprieku ar dziesmas palīdzību. Nav noslēpums, ka mēs lepojamies ar savām dziedāšanas tradīcijām. Tāpēc 1. jūlijā mums ir unikāla iespēja parādīt sev un citām valstīm, ka «Latvija — zeme, kas dzied» ir mūsu identitātes un dzīves sastāvdaļa,» norāda «Bates/Red Cell» tekstu un ideju autors Andris Akmentiņš.

Dziesmu dienas organizatori 1. jūlijā aicina dziedāt visus Latvijas uzņēmumus. Dziesmu dienā savu dalību jau apstiprinājuši vairāki Latvijā zināmi uzņēmumi un valsts organizācijas, piemēram, «RBS Skals», «Stendera Ziepju fabrika», «Emīla Gustava Šokolāde», Latvijas Radio, «Lattelekom», «Origo», «Grifs AG», Jelgavas pilsētas Dome, Kuldīgas pilsētas Dome un citi.