Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Jocīga sajūta, — tāds liels pasākums»

Šodien, 28. jūnijā, notiks pirmais lielais dziesmu un deju svētku koncerts — deju lieluzvedums Spēlēju, dancoju.

Ķīpsalas halle brīvdienās mudžēja no maziem un lieliem dejotājiem, kas stingru skolotāju vadībā gatavojās lielajam deju koncertam. IX Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma Spēlēju, dancoju dalībnieki ir priecīgi par iespēju parādīt dejotprasmi plašam skatītāju pulkam, kas pildīs Ķīpsalas halli šovakar.

Uzveduma dalībnieces Dārta Tentere, Elīza Tomsone, Agnese Eihenberga, Sanda Indāne un Anete Jēkabsone no deju grupas Dzirnas ar nepacietību gaida lielo koncertu.

«Gribas, lai ātrāk sākas,» atzīst nepacietīgā dejotāja Dārta, nedaudz satraukusies pirms svētkiem. «Jocīga sajūta, ka tāds liels pasākums!» viņai piebilst Agnese, kurai uzstāšanās saistās ar milzīgu pacilājumu. «Koncerta beigās gribas raudāt, jo uzvedums ir ļoti emocionāls gan muzikālajā, gan deju soļu ziņā.»

Dzirnās visas meitenes, izņemot Elīzu, dejo vairākus gadus, taču dziesmu un deju svētkos piedalās pirmoreiz. «Tā ir tik patīkama sajūta, ka varam piedalīties!» priecājas Elīza, kura deju soļus mācās tikai pirmo gadu. Meitenēm īpaši patīkot dejot tieši šādos uzvedumos. «Dažreiz gan ir nogurums, bet vispār tas mums ir hobijs,» stāsta Sanda.

Dejot meitenes sākušas pēc savas gribas. «Draudzenes dejo Dzirnās, tāpēc es arī gribēju pamēģināt,» stāsta Dārta, kas agrāk dejojusi kolektīvā Teiksmiņa, no kura aizgājusi tāpēc, ka gribējusi apgūt kaut ko jaunu.

Spēlēju, dancoju uzvedumam deju soļus meitenes mācījušās visu gadu speciālās nometnēs Krimuldas vidusskolā Raganā. «Dažreiz nesanāca, dažreiz haltūrējām,» atceras Anete. Viņa ir priecīga par to, ka visām meitenēm ir labi draugi Dzirnās Raganā, kurus ļoti patīkot kaitināt. «Mūsu mazajās grupās nav daudz puišu, bet gribētos, lai būtu, tad ir interesantāk dejot.» Agnese stāsta, ka tagad bieži vien jādejo meitenei ar meiteni.

Visas kā viena svētku dalībnieces slavē skolotājus, par vislabāko saukdamas Agri Daņiļēviču. «Viņš ir labs skolotājs. Iemāca labi un nekad nebļauj,» slavē Dārta. «Reizēm mēdz arī sadusmoties,» papildina Elīza.