Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija meklē rasisma pazīmes jūdaisma reliģisko likumu krājumā

Krievijas Ģenerālprokuratūra devusi rīkojumu pārbaudīt grāmatu «Kitzur Shulkhan Aruch», kas ir 16. gadsimtā izdotu jūdaisma reliģisko likumu apkopojuma saīsināts variants, vai tā nesatur kūdīšanu uz rasistiskām darbībām un pretkrieviskus izteicienus, vēsta laikraksts «Haaretz».

Kā raksta avīze, prokuratūra arī ierosinājusi krimināllietu pret vienu no Krievijas ebreju organizācijām, kura izplata grāmatu krievu valodā.

«Haaretz» raksta, ka prokuratūra jau nopratinājusi Krievijas ebreju reliģisko organizāciju un apvienību kongresa priekšsēdētāju Zinoviju Koganu. Viņam paprasīts izskaidrot grāmatas saturu, it īpaši tās vietas, kurās ir runa par «nejūdiem».

Grāmata «Shulkhan Aruch» tika pirmo reizi publicēta 1565. gadā Venēcijā. 19. gadsimtā parādījās tās saīsinātais variants «Kitzur Shulkhan Aruch».

Pagājušajā ceturtdienā prokuratūrā tika atpakaļ atdota lieta par «Kitzur Shulkhan Aruch» izdošanu un izplatīšanu «papildus pārbaužu veikšanai». Agrāk prokuratūra atteicās ierosināt krimināllietu par šo faktu.

Šīs grāmatas izplatīšanas likumību apšaubīja tā dēvētās «Piecu tūkstošu vēstules» autori, kura tika šī gada martā nosūtīta Ģenerālprokuratūrai. Starp 5000 vēstuli parakstījušajiem bija 19 partijas «Rodina» locekļi.