Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalai piešķirts Veselīgas pilsētas statuss

Pasaules Veselības Organizācija (PVO) piešķīrusi Jūrmalas pilsētai Veselīgās pilsētas statusu. Par to pirmdien Jūrmalas pilsētas Domi informēja PVO Kopenhāgenas birojs, portālu «Apollo» informēja Edmunds Imša, Jūrmalas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs.

PVO ir Apvienoto Nāciju Organizācijas aģentūra, kurai ir vadošā loma veselības jomā visā pasaulē. Latvija par PVO dalībvalsti kļuva 1991. gadā.

Veselīgo pilsētu (Healthy cities) projekta mērķis ir padarīt iedzīvotāju veselību par prioritāti pašvaldību attīstības plānos, par pamatu ņemot starptautiski akceptētos dokumentus, mērķprogrammu «Veselību visiem 21. gadsimtā» un PVO veselības definīciju. Projekts sākts 1987. gadā un iedalās fāzēs, no kurām katra ilgst piecus gadus. Katrus piecus gadus tiek noteikti prioritāri mērķi, un pilsētas dalās pieredzē par to, kā šos mērķus labāk īstenot un kādi rezultāti ir sasniegti.

Lai pilsēta varētu iesaistīties projektā, jāiesniedz oficiāls pieteikums, kuru 3–4 mēnešu laikā izskata PVO. Izvērtējot sniegto informāciju par darba organizāciju pašvaldībā un valsts statistisko informāciju, tiek sniegta atbilde, vai pilsētai tiek piešķirts Veselīgas pilsētas statuss. Jūrmala iesniedza pieteikumu šā gada sākumā.

Pilsētas galvenie ieguvumi būs pieredzes apmaiņa ar projektā iesaistītajām pilsētām jautājumos par starpsektoru sadarbību, pašvaldības attīstības iniciatīvām, vides veselības problēmu risinājumiem un veselīga dzīvesveida popularizēšanu. Veselīgās pilsētas statuss ir piešķirts aptuveni 1000 pilsētām.