Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aptauja: lielākā daļa amerikāņu kritiski izsakās par Irākas karu

Lielākā daļa amerikāņu neatbalsta prezidenta Džordža Buša rīcību Irākas karā, tomēr sabiedrība neprasa nekavējoties atvilkt spēkus no Irākas, liecina pirmdien publicēti «ABC News»/«Washington Post» sabiedriskās domas aptaujas rezultāti.

Pirmo reizi lielākā daļa amerikāņu teic, ka Buša administrācija «apzināti maldināja» sabiedrību par nepieciešamību karot ar Irāku, un gandrīz 75% sacīja, ka administrācija nav novērtējusi gaidāmās grūtības.

Attiecībā uz Irāku 56% sacīja, ka viņi neatbalsta Buša darbību, un 62% sacīja, ka ASV ir iestigusi Irākā.

Lielākā daļa arī noraidīja viceprezidenta Dika Čeinija apgalvojumu, ka nemieri Irākā ir «agonijā». 53% aptaujāto sacīja, ka pretestība ir stabila, un 24% uzskatīja, ka nemiernieku aktivitātes pastiprinās.

57% amerikāņu arī tagad teic, ka administrācija apzināti pārspīlēja pierādījumus pirms kara par Irākas rīcībā it kā esošajiem bioloģiskajiem, ķīmiskajiem un kodolieročiem.

Lai gan pieaug kritika par administrācijas darbu, gandrīz 60% aptaujāto sacīja, ka ASV spēkiem jāpaliek Irākā, līdz tur tiks atjaunota kārtība.

52% respondentu uzskata, ka karš palīdzējis stiprināt ASV drošību ilgā termiņā.