Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES brīdina Bulgāriju par iespējamo uzņemšanas atlikšanu

Eiropas Komisija (EK) pirmdien brīdinājusi Bulgāriju, ka tās uzņemšana Eiropas Savienībā (ES), kas paredzēta 2007. gada janvārī, var tikt atlikta.

«Pulkstenis tikšķ, un katra nedēļa, katrs mēnesis ir svarīgs, gatavojoties noteiktā datuma sasniegšanai [paredzētajā] laikā,» pirmdien uzsvēra EK pārstāve.

Viņa piebilda, ka EK respektē sestdien notikušo Bulgārijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, saskaņā ar kuriem vislielākos panākumus guvusi līdz šim opozīcijā bijušie sociālisti. «Mēs aicinām ātri izveidot valdību, lai nepieciešamās reformas varētu turpināt,» uzsvēra komisijas pārstāve. «Nav laika, ko zaudēt.»

Paredzēts, ka gan Bulgārija, gan Rumānija ES pievienosies 2007. gada janvārī, taču šo termiņu iespējams atlikt, ja netiks īstenotas ES pieprasītās reformas, īpaši tiesu sistēmā un korupcijas novēršanā.

Pirms divām nedēļām ES paplašināšanās komisārs Olli Rēns par iespējamo uzņemšanas atlikšanu brīdināja Rumāniju. Viņš norādīja, ka EK nevēlas piemērot klauzulas par uzņemšanas atlikšanu, taču «tā nekādā gadījumā neatturēsies tās izmantot, ja nosacījumi, par kuriem panākta vienošanās, netiks izpildīti».