Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Narkotiku kontrabandistiem&nbsp;<I>ar&nbsp;stāžu </I>atsavina gandrīz 5 kilogramus narkotiku

Šā gada 20. jūnijā Valsts policijas darbinieki aizturēja trīs personas, pie kurām atrasts liels daudzums dažādu narkotiku.

Valsts policijas (VP) Rīgas Galvenās policijas pārvaldes (RGPP) Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 3. nodaļas darbinieki sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta Kriminālpārvaldes darbiniekiem, pārbaudot operatīvo informāciju, aizturēja trīs personas, kurām kopumā atsavināja nepilnus piecus kilogramus dažādu narkotisko vielu, portālu «Apollo» informēja VP Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

Policijas darbinieku rīcībā bija informācija, ka kāda persona savā dzīvesvietā Rīgas rajona Salaspilī nelikumīgi glabā un realizē narkotiskās vielas. Operatīvo meklēšanas pasākumu laikā RGPP darbinieki veica vairākas aizturēšanas un sankcionētas kratīšanas.

Rīgā, Maskavas ielā, policijas darbinieki aizturēja 1979. gadā dzimušo Vjačeslavu un viņa māsu — 1985. gadā dzimušo Ludmilu, bet Staraja Rusas ielā tika aizturēta abu māte — 1957. gadā dzimusī Leonīda.

Sankcionētu kratīšanu laikā atrastas un izņemtas šādas narkotiskās vielas:

marihuāna — 1974,3881 g;
hašišs — 1195,956 g;
MDMA — 1041,8063 g;
metamfetamīns — 88,7354 g;
tenamfetamīns — 0,651 g;
kokaīns — 1,0097 g;
halucinogēnās sēnes šokolādē — 45 tāfelītes;
LSD pilieni — 15 pudelītes;
LSD — 1903 markas.

RGPP darbinieki arī noskaidroja un aizturēja vienu klientu — 1982. gadā dzimušo Andri, pie kā atrada un atsavināja 0,716 gramus marihuānas, 0,0307 gramus hašiša, kā arī 0,6438 gramus MDMA.

Pēc policijas darbinieku rīcībā esošās informācijas, jau ilgāku laiku dažādas narkotiskās vielas Vjačeslavs Latvijas Republikā ieveda ar starptautisko maršruta autobusu no Nīderlandes. Amsterdamā (Nīderlandē) iegādātās narkotikas Vjačeslavs kopā ar māti un māsu Latvijā realizēja gan vairumā, gan nelielās devās.

Kopējā atsavināto narkotiku melnā tirgus vērtība ir aptuveni 28 tūkstoši latu.

Ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 253. panta 3. daļas «Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai neatļautu realizēšanu, ja tas izdarīts atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai persona, kas agrāk izdarījusi narkotisko vai psihotropo vielu nolaupīšanu», kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajām personām 22. jūnijā Latgales priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.