Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Balvos, uzspridzinot auto, nogalināts uzņēmējs

Balvos pagaidām nenoskaidroti noziedznieki pirms Jāņiem uzspridzinājuši automašīnu, nogalinot Balvos pazīstamo uzņēmēju — 46 gadus veco Albertu Briedi.

Balvu rajona policijas pārvaldē aģentūrai BNS apstiprināja, ka slepkavība notikusi Balvos, Ezera ielā, Briedim piederošā privātīpašuma teritorijā — mājas pagalmā. Uzņēmējs no gūtajām traumām miris, nenonākot līdz slimnīcai. Stipri bojāta arī viņa automašīna «Volvo 940», kurā viņš atradās sprādziena brīdī.

Organizētās noziedzības apkarošanas Latgales biroja darbinieks Ervīns Indriksons aģentūrai BNS sacīja, ka ir ierosināta krimināllieta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā. Likums par to paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu. Indriksons informēja, ka saistībā ar notikušo tiek veiktas vairākas ekspertīzes.

Policijai ir vairākas versijas par notikušo, kas saistītas gan ar bojāgājušā biznesa darbību, gan ar privāto dzīvi. Pagaidām neviena aizdomās turamā persona nav aizturēta.

Bojā gājušā vīrieša bēres, visticamāk, notikšot nedēļas beigās. Balvu rajonā šis esot pirmais gadījums, kad uzspridzina auto ar cilvēku.

Balvu Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centra konsultante Iveta Ločmele aģentūrai BNS sacīja, ka Briedis bijis Balvu rajonā cienīts uzņēmējs, kas savu darbību sācis Rugāju pagastā. Viņš bijis viens no pirmajiem veiksmīgajiem mežizstrādes biznesā Balvu rajonā. Taču pēdējā laikā viņš no šā biznesa bija atteicies. Briedim Balvos bija sava tipogrāfija, smilšu karjers Silakrogā. Viņš aizrāvies ar auto un moto sporta sacensību organizēšanu. Izveidojis trasi un rīkojis «4x4» sacensības apvidus automašīnām. «Viņš bija no tiem uzņēmējiem, kas redzēja vairākus gājienus uz priekšu. Varbūt tajā brīdī daudziem viņa redzējums likās neaktuāls, taču intuīcija šo uzņēmēju nepievīla,» sacīja Ločmele.