Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviete startēs pirmajā Pasaules kausā motokrosā sievietēm

Inga Pīlādze nedēļas nogalē Zviedrijā pārstāvēs Latviju pirmajās Pasaules kausa izcīņas sacensībās motokrosā sievietēm, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Motosporta federācijas ģenerālsekretāre Ņina Birjukova.

Svētdien Udevalā paredzētās Pasaules kausa izcīņas sacensības 2005. gada sezonā sievietēm būs vienīgās.

Pīlādze motokrosā darbojas jau trīs gadus un nopietnā līmenī startē arī enduro sacensībās, norādīja Birjukova. Zviedrijā gan Pīlādzei viegli neklāšoties, jo startam gatavojas arī daudz pieredzējušākas konkurentes, piemēram, no Nīderlandes uz Zviedrijas.

Uz motokrosu Pīlādze pārgāja no kamaniņu sporta. Ar motokrosa sacensību rīkošanu nodarbojas Pīlādzes tēvs, kurš arī dosies meitai līdzi uz sacensībām Zviedrijā, stāstīja Birjukova. «Par [Pīlādzes] izredzēm ir grūti spriest. Nedomāju, ka viņa būs pēdējā,» sacīja Birjukova. «Mēs viņu sūtām, lai apgūst pieredzi.»

Nākotnē Pasaules kausa izcīņa sievietēm, iespējams, pārvērtīsies par pasaules čempionātu. Udevalā sievietes veiks divus braucienus, ik reizi trasē pavadot 20 minūtes un vēl divus apļus. Paredzams, ka startēs 12 valstu braucējas no trim kontinentiem.

Vienlaikus Udevalā risināsies arī pasaules čempionāta posmi vīriešiem MX1 un MX2 klasē.