Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekstrēmo sporta veidu sacensības «Ventspils TUSS — 2005» 

1. jūlijā plkst. 13.00 Ventspilī tiks atklāts jaunizveidotais skeitparks. Uz jaunās, četrus metrus augstās rampas paraugdemonstrējumus rādīs skeitbordisti, inline un BMX braucēji no Vācijas un Latvijas.

No Vācijas ieradīsies labākie Eiropas inline braucēji B. Lowe un S. Bajec, BMX pārstāvēs «Titus-Team» braucēji M. Willke un D. Etter. Ar viņiem kopā ieradīsies arī laikraksta «Freedom BMX — Newspaper» žurnālists, kas veidos reportāžu par Ventspils skeitparku.

Ekstrēmus trikus dirtā demonstrēs trakākie Latvijas braucēji. Dirti ir no zemes izveidoti vairāki tramplīni, pie kuriem uzbūvēta augsta estakāde. BMX sportisti, braucot pa estakādi, uzņem lielu ātrumu un, lecot pāri dirtiem, veic dažādus trikus.

Sacensības norisināsies divas dienas. 1. jūlijā pēc paraugdemonstrējumiem kā pirmie uz starta kvalifikācijas sacensībās dosies skeitbordisti. Tad sekos inline, BMX street un BMX dirt jump braucieni. Šogad BMX street disciplīnā tiks mainīti noteikumi. Visi dalībnieki, gan amatieru, gan Pro grupas braucēji, tiks izlozēti grupās. Katrā grupā būs četri braucēji. Grupas brauciens ilgs 10 minūtes, un sacensību sāks tikai viens no četriem dalībniekiem. Kad pirmais kļūdīsies (piemēram, pieliekot kāju pie zemes) sacensību turpinās nākamais. Šādi noteikumi skatītājiem un sportistiem būs daudz saistošāki.

Dalībnieku iesildīšanās laikā uzstāsies hiphopa pārstāvji mc Kurts un DJ Krii, bet plkst. 19.30 uz skatuves kāps Gustavo, R-VISS un DJ Monstrs. 2. jūlijā plkst. 12.00 sāksies fināla braucieni. Disciplīnu starta kārtība un noteikumi būs kā kvalifikācijas sacensībās.

Iepriekšējā pieredze rāda, ka skatītāji bieži nesaprot sacensību noteikumus, pēc kādiem principiem tiek noteikti uzvarētāji, tāpēc šoreiz pēc katra braucēja starta uz lielas tāfeles tiks uzrakstīts tā rezultāts. Tā atbalstītājiem būs vieglāk sekot līdzi, kā sokas viņu iemīļotajiem sportistiem.

Sestdienas vakarā tiks apbalvoti Pro (profesionāļu) grupas pirmo trīs vietu ieguvēji katrā disciplīnā. Šogad naudas balvas būs šādas: 1. vieta — 150 latu, 2. vieta —100 latu, 3. vieta — 50 latu.

Sacensību nolikumu un detalizētu sacensību plānu visi interesenti var apskatīt [s:8154] , [s:8155] mājas lapās.

Ventspils skeitparks uzlabots jau divas reizes. Tas veidots atbilstoši Latvijas un Eiropas braucēju līmenim ar daudz augstākām konstrukcijām nekā iepriekš. Kopumā skeitparks papildināts ar 36 jauniem elementiem, četrus metrus augstu rampu, kas atbilst augstākajām profesionāļu prasībām, un zemē ieguldītu konstrukciju, kas vizuāli atgādina baseinu. Eiropas sacensības baseina konstrukcijā ir ļoti populāras. Nākotnē, kad mūsu braucēji apgūs baseinu, sacensības tiks organizētas arī šajā elementā.