Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policisti: algu nepalielināšana radīs draudus valsts iekšējai drošībai

Latvijas Policistu biedrība otrdien nosūtījusi atklāto vēstuli Latvijas Valsts prezidenta kancelejai, kurā norāda, ka mazās policistu algas var radīt situāciju, kad policija nebūs spējīga pildīt savas tiešās funkcijas sabiedriskās kārtības nodrošināšanā.

Piedāvājam iepazīties ar visu vēstules tekstu.

«Atklātā vēstule.

Mūsu valstī izveidojusies situācija, kad valsts iekšējai drošībai netiek pievērsta pienācīga uzmanība. Latvijas Valsts policijas darbinieku algas ir nesamērīgi mazas un neatbilstošas darba specifikai, kā arī viņiem praktiski nav nekādu reālu un darbojošos sociālo garantiju. Tas ir par iemeslu kvalificētu policijas darbinieku aiziešanai no dienesta policijā uz citām darba vietām.

Daudzi no kvalificētiem un darba pieredzes bagātiem darbiniekiem konkurēt nespējīgā atalgojuma dēļ jau ir atstājuši dienestu Valsts policijā, un to nevar uzskatīt par dabīgo kadru atbirumu, jo jaunu kvalificētu kadru piesaistīšana policijas darbam aizgājušo kadru vietā pašreiz vienkārši nav iespējama konkurēt nespējīgā atalgojuma dēļ.

Ja situācija attiecībā pret policijas darbiniekiem tuvākajā laikā netiks krasi mainīta, dzīves apstākļu pasliktināšanās dēļ dienestu policijā būs spiesti atstāt arvien vairāk un vairāk policijas darbinieku, kas var radīt krīzi policijas darbā un var kļūt par draudu valsts iekšējai drošībai.

Līdz šim novērotā vienaldzīgā attieksme pret Latvijas Valsts policijas darbiniekiem un viņu problēmām rada iespaidu, ka Latvijā spēcīga, izglītota un kompetenta policija vispār nav vajadzīga un ka kādi mums nezināmi spēki, iespējams, ir ieinteresēti panākt situāciju, kad Latvijas policija kļūs rīcības nespējīga.

Gadījumā, ja valsts varas pārstāvji steidzami nepievērsīs uzmanību Valsts policijas pienācīgai finansēšanai un Valsts iekšējo drošību neiekļaus valsts prioritātē Nr. 1, var rasties nelabvēlīga un nevēlama situācija, kad Valsts policijā būs tāds kvalificētu darbinieku trūkums, ka policija nebūs spējīga pildīt savas tiešās funkcijas sabiedriskās kārtības nodrošināšanā.

Mēs vēlamies pievērst Jūsu uzmanību šai samilzušajai problēmai, jo sekas, kas var rasties, ja policijai netiks atrasts pienācīgs finansējums, ir neprognozējamas un ir ne mazākas kā pašreiz esošās pedagogu un ārstu problēmas. Krīzes steidzamas nenovēršanas gadījumā šī problēma var radīt tiešus draudus valsts iekšējai drošībai.

Lai policistu darba algas padarītu konkurētspējīgas darba tirgū, tādējādi darbu policijā padarot pievilcīgu kvalificētiem, izglītotiem speciālistiem, pēc Latvijas Policistu biedrības domām, būtu jāveic kardināli soļi: 1. Steidzami nopietni jāpalielina finansējums Valsts policijai. 2. Jau tuvākajā laikā policistu algas būtu vismaz jādubulto un ar koeficientu jāpiesaista valstī noteiktajai minimālajai algai. Veicot šādus kardinālus pasākumus tiktu panākts vēlamais rezultāts, policistu darba alga būtu konkurētspējīga pašreizējā darba tirgū, un tas radītu stabilitātes apziņu policistu vidū.

Ar cieņu, valdes priekšsēdētājs Agris Sūna.»