Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Olimpiskās lāpas stafetei pieteikti 139 Latvijas iedzīvotāji

Noslēgusies reģistrācija olimpiskās lāpas stafetei pirms Turīnas Ziemas olimpiskajām spēlēm 2006. gadā: olimpisko lāpnešu konkursam tika pieteikti 139 Latvijas iedzīvotāji, viņu vidū arī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, realitātes šova «Džungļu zvaigzne» uzvarētāja Dagmāra Legante un tādi Latvijā un ārpus tās robežām pazīstami sportisti kā Artūrs Irbe, Kristers Serģis, Kārlis Skrastiņš, Māris Verpakovskis, Uļjana Semjonova, Aigars Fadejevs, Andris Biedriņš, Raimonds Bergmanis, Vadims Vasiļevskis un Viktors Ščerbatihs.

Otro reizi valsts pastāvēšanas vēsturē diviem Latvijas pārstāvjiem tiek dota iespēja piedalīties Olimpiskās lāpas stafetē un nest olimpisko lāpu pirms 2006. gada Turīnas Olimpiskajām spēlēm. Stafetē piedalīsies lāpneši no visām pasaules valstīm, un Latvijā tāpat kā vēl citās 44 valstīs lāpnešu atlasi atbalsta un organizē starptautiskā tehnoloģiju kompānija «Samsung Electronics».

Lāpnešiem olimpiskā lāpa būs jānes cauri visai Itālijai no Romas līdz Turīnai, kopumā veicot vairāk nekā 11 000 kilometru. Olimpiskās lāpas stafetes mērķis ir vairot interesi par Ziemas olimpiskajām spēlēm un popularizēt olimpiskās vērtības — mieru un draudzību.

«Samsung Electronics» sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju izveidos speciālu olimpiskās lāpas nesēju atlases komisiju, kas izvēlēsies divus atbilstošākos skrējējus, kuri pārstāvēs Latviju prestižajā Olimpiskās lāpas stafetē.

Ikvienam bija iespēja pieteikt, viņaprāt, atbilstošāko kandidātu, jo viens no lāpnešiem tiks izvēlēts no Latvijas iedzīvotāju vidus. Vienam no cilvēkiem, kuri iesūtījuši olimpisko lāpnešu konkursa uzvarētāja pieteikumu, būs iespēja doties līdzi uzvarētājam un vērot Olimpiskās lāpas stafeti klātienē.

No iedzīvotāju vidus lāpnesis tiks izvēlēts četros posmos. Pirmajā posmā no iesūtītajām esejām komisija izvēlēsies 20 labāko eseju autorus, kuri piedalīsies nākamajā konkursa atlases kārtā.

Otrs kandidāts tiks izvēlēts no Latvijas Olimpiskās vienības «C» sastāva ziemas sporta veidu sportistiem, kuri varētu pārstāvēt Latviju 2010. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Vankuverā (Kanādā).