Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvas tiesa atlaiž Silovam naudassodu, bet naudu un auto neatdos

Lietuvas prezidenta Valda Adamkus vadītā apžēlošanas komisija otrdien atcēla Latvijas riteņbraucējam Jurim Silovam piespriesto 25 000 litu (5100 latu) naudassodu, tomēr nelēma atdot viņam savulaik konfiscēto naudu un automašīnas.

Līdz ar to komisija tikai daļēji apmierinājusi Latvijas sportista prasību. Komisijas lēmums stāsies spēkā, kad prezidents Adamkus būs parakstījis attiecīgu dekrētu.

Kā skaidroja juristi, apžēlošanas komisijai nebija tiesiska pamata izskatīt jautājumu par īpašuma atdošanu sportistam, jo riteņbraucēja īpašums tolaik tika konfiscēts kā lietiskais pierādījums, proti, konfiskācija viņam netika piespriesta kā sods.

Tieslietu eksperti norāda, ka šis jautājums būtu risināms, iesniedzot tiesā civilprasību par konfiscētā īpašuma atdošanu.

Latvijas sportists tika aizturēts 2001. gada rudenī Lietuvā, Marijampoles robežkontroles punktā, atgriežoties no sacensībām Beļģijā un vedot mājās nedeklarētu naudu. Tika konfiscētas viņa mantas un profesionālajā riteņbraukšanā nopelnītie 49 000 latu, kā arī divi automobiļi — «Opel Astra» un «Nissan Primera».

2002. gadā pirmās instances tiesa Kauņā Silovam piesprieda piecarpus gadu cietumsodu Kauņas stingra režīma kolonijā. Riteņbraucējs tika sodīts par to, ka uz Lietuvas robežas nebija deklarējis lielu naudas summu — algu par darbu Francijas profesionālajā klubā «Cofidis», kas tika atzīta par kontrabandas priekšmetu.

2003. gada 27. jūnijā tiesa nolēma atbrīvot viņu no apcietinājuma pret 20 000 litu (4080 latu) drošības naudu.

Apelācijas tiesa 2003. gada augustā mīkstināja sodu un iepriekš piemērotā piecu gadu cietumsoda vietā piesprieda 25 000 Lietuvas litu (4875 lati pēc toreizējā kursa) naudassodu, tomēr atzīstot Silovu par vainīgu liela apjoma kontrabandā un pieprasot šo summu iemaksāt Lietuvas valsts budžetā. Tiesa uzsvēra, ka, piespriežot sodu, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, tā ņēmusi vērā apsūdzētā personību.

2004. gada februārī Lietuvas Augstākā tiesa noraidīja kasācijas sūdzību riteņbraucēja lietā.