Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apsargs skarbi soda meitenes par fotografēšanos lielveikalā

Apsargs nikni pagrāba fotoaparātu, izgaismoja filmiņu un aizskrēja — tā piecas pusaudzes atceras savu iepirkšanos lielveikalā «Maxima». 13 gadus vecās draudzenes veikalā nofotografējušās par piemiņu Asnātes dzimšanas dienai. Apsargs atteicies ko sīkāk par savu rīcību skaidrot gan meitenēm, gan vēlāk Asnātes tētim Aigaram Strausam, kurš kopā ar policiju redzēja apsardzes videomateriālu un ir pārsteigts par vīrieša agresiju pret pusaudzēm. Par to, ka tirdzniecības vietā nav atļauts fotografēt, liecina neliela piktogramma uz lielveikala durvīm, tomēr sava darbinieka neadekvātu rīcību atzīst arī veikala saimnieks firma «VP Market». Tāpēc apsargu Andreju sodīs, bet meitenes saņems kompensāciju par sagandēto filmiņu.

Asnāte dzimšanas dienu svinēja pirmdien, un pievakarē nolemts aiziet līdz tuvējam veikalam «Maxima» Vienības gatvē «nopirkt ūdenspistoles un baterijas fotoaparātam». «Ūdenspistoles nevarējām atrast, nolēmām uztaisīt dzimšanas dienai par piemiņu foršas bildes,» atceras Asnāte. Viņas draudzene Anete turpina: «Sākumā domājām, ka pie žurnāliem, tad mēs izdomājām, ka uzliksim kaut kādas tur cepures un drēbes..» Bildētāja bijusi Elīna. «Tas bija viens mirklis, kad pēkšņi iedrāzās apsargs,» meitenes stāsta cita caur citu. Elīna viņu pulciņā ir vismazākā: «Viņš kaut ko noburkšķēja, es turēju to rokās, viņš izrāva, izņēma filmu un aizlaidās.»

Attapušās no šoka draudzenes par sarga rīcību un uzturēšanās vietu jautājušas informācijas birojā. Tomēr tā darbiniece bijusi nikna. «Pateica, lai mēs uzliekot brilles un paskatoties, kādas zīmes ir izliktas uz lielveikala durvīm,» — tā Asnāte. Meitenes atzīst, ka nav pievērsušas uzmanību mazajām piktogrammām. Skaidrību par notikušo vēlāk nav guvis arī A. Strauss, tāpēc izsaucis policiju. Valsts policijas preses sekretāre Zane Maskoļonoka informēja, ka pašreiz savāktās ziņas tiekot pārbaudītas.

Gan vecākiem, gan meitenēm ir rūgtums, ka apsargs nebija gatavs cilvēcīgai sarunai. «Piktogrammas neievērošana neatbrīvo no atbildības, tomēr apsargs rīkojās pārāk skarbi,» atzina «VP Market» preses sekretārs Ivars Andiņš.

Aizliegums fotografēt un filmēt bailēs no terora aktiem ir ierasta prakse lielā daļā iepirkšanās centru. Tomēr apsarga pienākums bija meitenes vispirms brīdināt, īpaši ja redzams, ka viņas par noteikto kārtību ir neziņā. Turklāt, pēc Bērnu un ģimenes lietu ministrijas preses sekretāra Taivo Trama stāstītā, nepilngadīgo un viņa mantu saskaņā ar Civillikumu pārstāv vecāki. Tāpēc apsardzes vīrs vispirms varēja sazināties ar vecākiem, īpaši, ja radās nesaprašanās.

«Apsardzes firmas darbinieks bieži ir pircējiem pirmā un pat galvenā kontaktpersona, un no tā, cik viņš izpalīdzīgs, pretimnākošs un kompetents, veidojas pircēja viedoklis par tirdzniecības centru,» bilst tirdzniecības centra «Origo» direktors Aleksandrs Nemirovsks.

Bieži vien daudz nozīmīgāka ir nevis apsardzes darbinieku modrība, bet gan pieredze un profesionālās zināšanas, lai izvairītos no konfliktiem un klients netiktu pazemots.