Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mērsraga stadionā cels privātmājas

Mērsraga dome ļauj apbūvēt veco stadionu, taču jauns sporta komplekss netiek plānots.

Talsu rajona Mērsraga pagasta padome izsniegusi būvatļauju uzņēmējam, kas vēlas vietējam tautas namam piegulošajā stadiona teritorijā pašā pagasta centrā būvēt privātmāju ciematu. Nav zināms, cik ilgā laikā projekts tiks realizēts, taču zemes parcelācija jau veikta, un būvniecība drīz sāksies.

Dzērāji dzēruši, jaunatne ālējusies

Tautas nama direktors Andris Klēvers, kas Mērsragā atbildīgs par kultūras dzīvi, gan nav sarūgtināts, ka vecā stadiona vietā tagad sliesies mājas. Tas esot bijis nolaists, tribīnēs uzturējušies tikai dzērāji un ālējusies vietējā jaunatne. Kultūras pasākumi, piemēram, zvejnieku svētki, kas tradicionāli notikuši stadionā, turpmāk notiks Jēgerlejā — pie jūras iekārtotā estrādē. Tā gan pagaidām tikai top.

Pašlaik vecā stadiona divus hektārus lielā teritorija, kas pieder Zigmundam Zajančkovskim, jau sagatavota apbūvei. Kā Mērsragā novēroja «Neatkarīgā», bijušā stadiona teritorijā jau ierīkoti elektrības skapji, kas liecina, ka zeme sadalīta vairākās daļās un sagatavota privātmāju celtniecībai. Vietējie iedzīvotāji par jaunajām būvēm nav sajūsmā, taču, kā uzskata pašvaldības amatpersonas, sabiedrība baidās no visa jaunā.

Gan jau uzbūvēs jaunu

Mērsraga pagasta padomes priekšsēdētājs Alberts Neilands norāda, ka stadions pēdējā laikā pašvaldībai nav bijis vajadzīgs, tikai reizi gadā laukumā svinēti zvejnieku svētki, tāpēc izlemts dot atļauju zemes īpašniekam to apbūvēt ar mazstāvu ēkām. A. Neilands stāsta, ka minētā teritorija jau 1995. gadā nonākusi privātpersonas rokās — tā nopirkta no iepriekšējiem īpašniekiem, kas zemi atguvuši kā mantojumu. Paredzams, ka stadiona vietā būs 15 māju ciemats, vismaz šādās proporcijās sadalīta zeme, bet daudzās mājas skatu uz vēsturisko kultūras namu neaizsegšot, apgalvo A. Neilands. Pagastam šāda uzņēmējdarbība nākšot tikai par labu, ja izdosies piesaistīt jaunus iedzīvotājus, kas Mērsragā deklarēs savu dzīvesvietu. Uz jautājumu par sporta aktivitāšu un citu pasākumu turpmāko norisi Mērsragā A. Neilands atbild lakoniski: «Pie skolas tiek būvēts jauns stadions. Pagaidām gan ar naudu ir tā pašvaki.» Kad stadiona celtniecība tiks pabeigta, viņš atbildēt nevarēja.

Sporta būve laika gaitā nolaista

Mērsraga vidusskolas sporta skolotājs Ivars Indruškevičs, kas ir arī domes opozīcijas deputāts, stāsta: lai arī sporta attīstībai pagasts atvēlējis 9000 latu, ar šādu summu nav iespējams vienlaikus rīkot sporta pasākumus un atjaunot stadionu. «Patiesībā darīts netiek nekas. Priekšsēdētājs tikai sola, bet, kad es lūdzu, lai uztaisa dziļurbumu, no kura varētu laistīt zāli, — pat to vēl līdz šim neesam dabūjuši. Trīs reizes ar bučiem uzej uz laukuma, un zāles vairs nav,» saka sporta entuziasts. Turklāt vērienīgus resursus sporta kompleksa celtniecībā neesot jēgas ieguldīt, jo pie skolas esošais stadions arī neesot pašvaldības īpašums. Tas, pēc oficiāli neapstiprinātas informācijas, pieder uzņēmumam «Mērsrags», bet iznomāts kādai sabiedriskajai organizācijai, kas stadiona teritorijā vairākus gadus nevienu pasākumu nav rīkojusi. Z. Zajančkovskis ir arī lielāko akciju pakešu īpašnieks uzņēmumā «Mērsrags» un šogad miljonāru sarakstā minēts kā viens no jaunajiem miljonāriem. Vairāku dienu garumā «Neatkarīgajai» neizdevās sazināties ar Z. Zajančkovski, uzņēmējs nebija sazvanāms nedz Zvejnieku savienībā, kuras priekšsēdētājs viņš ir, nedz kompānijā «Banga Seafood» — šajā SIA viņš ir direktors.

Nesen Mērsraga pagasta padome atļāvusi vēl viena vērienīga projekta realizēšanu SIA «Valmiera-Andren» — lielgabarīta stiklaplasta izstrādājumu ceha būvniecību ostas teritorijā. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija atzina, ka Mērsraga pagasta padome nebija tiesīga pieņemt lēmumu, pirms būvvalde nebija pieņēmusi lēmumu par būvniecības sabiedriskās apspriešanas nepieciešamību, ko nosaka Būvniecības likums. Turklāt Aizsargjoslu likumā noteikts, ka, attīstot ostu, ir nepieciešams ietekmes uz vidi izvērtējums un Ietekmes uz vidi novērtējuma valsts biroja atzinums. Trūkumi esot novērsti, taču ap objektu joprojām valda politiskas kaislības, un arī iedzīvotāji ir pret, līdz ar to celtniecība nav sākta.