Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā aplaupa «Parex bankas» filiāli

Šorīt pagaidām nenoskaidroti vīrieši, piedraudot ar ieročiem līdzīgiem priekšmetiem, aplaupījuši «Parex bankas» filiāli Rīgā, Murjāņu ielā.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojā aģentūrai LETA apstiprināja, ka ap plkst.8.30 divi vīrieši bez maskām, bruņojušies ar ieročiem līdzīgiem priekšmetiem, iebrukuši bankas filiālē un nolaupījuši 20 000 latu.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka uzbrucēji nodarījuši arī miesas bojājumus bankas operatorei. Pašreiz notikuma vietā strādā policija.

Kā aģentūru LETA informēja «Parex bankas» sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis, uzbrukumā ievainotā bankas operatore nogādāta slimnīcā. To, cik smagi miesas bojājumi bankas operatorei nodarīti, Zaķis pagaidām nevarēja pateikt.

Šogad šis ir trešais bankas aplaupīšanas gadījums Latvijā — pavasarī divas reizes tika aplaupītas «Baltic Trust Bank» norēķinu grupas.

Jēkabpilī 1. aprīlī četri bruņoti vīrieši maskās «Baltic Trust Bank» norēķinu grupā nolaupīja apmēram 2000 latu. Savukārt 9. martā kāds pagaidām nenoskaidrots vīrietis, piedraudot ar apgrieztu bisi, «Baltic Trust Bank» Siguldas filiāles norēķinu grupā nolaupīja aptuveni 6500 latu.

Arī pērn notika vairākas banku laupīšanas vai to mēģinājumi.

Pērnā gada nogalē, 28. decembrī, diviem uzbrucējiem no «Baltic Trust Bank» norēķinu grupas «Maskava» Rīgā, Maskavas ielā, izdevās nolaupīt aptuveni 20 000 latu dažādās valūtās.

14. decembrī divi nenoskaidroti uzbrucēji mēģināja aplaupīt bankas AS «Nord/LB Latvija» Sarkandaugavas filiāli Rīgā, Tiltu ielā 2/4. Uzbrucēji iegājuši bankā, piedraudējuši, taču nezināmu iemeslu dēļ noziegumu nav izdevies realizēt un viņi aizbēguši.

Septembra beigās divi bruņoti vīrieši aplaupīja «Nord/LB Latvija» Teikas filiāli Rīgā, Brīvības gatvē 314. Laupītājiem izdevās aizbēgt, līdzi paņemot aptuveni 10 000 latu. Uzbrucēji joprojām nav atrasti.

Pērnā gada 8. februāra naktī mīklainos apstākļos notika ielaušanās AS «Latvijas Unibanka» («Unibanka») filiālē «Rīdzene», kas atrodas Rīgā, Vaļņu ielā 11. No bankas seifa toreiz pazuda 112 000 latu. Šajā lietā iesaistītās personas pagaidām nav atklātas.

Savukārt 19. maijā divi laupītāji maskās no «Unibankas» Ziemeļu filiāles norēķinu grupas Duntes ielā 56, Sarkandaugavā, nolaupīja aptuveni 180 000 latu. Policijai izdevās aizturēt gan bankas aplaupītājus, gan divas bankas darbinieces, kuras līdzdarbojās noziegumā. Rīgas apgabaltiesa par aplaupīšanas inscenēšanas plānošanu apsūdzētajai Kristīnei Vankai piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem. Par līdzdalību noziegumā apsūdzētajam Oļegam Ušakam tika piespriesta brīvības atņemšana uz sešiem gadiem un sešiem mēnešiem, Valteram Grundmanim un Gatim Ziemelim — uz sešiem gadiem, bet Danai Veidemanei — brīvības atņemšanu uz trim gadiem nosacīti ar policijas kontroli uz diviem gadiem.

23. jūlijā divi bruņoti vīrieši, izšaujot griestos, no AS «Hansabanka» Ogres filiāles nolaupīja 4200 latu. Uzbrucēji no notikuma vietas mēģināja bēgt ar motociklu, taču tas neizdevās, un pēc apšaudes ar policiju abi uzbrucēji tika aizturēti.