Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bušs: Irākas karš bija tā vērts

ASV prezidents Džordžs Bušs otrdienas vakarā uzstājās ar runu pirmajā gadadienā, kopš ASV varu Irākā nodeva irākiešiem, atzīstot amerikāņu šaubas par viņa Irākas stratēģiju, taču pavēstīja, ka Irākas karš bija tā vērts, kā arī mēģināja saistīt nemierniekus ar Osamu bin Ladenu un 11. septembra uzbrukumiem.

«Irāka ir vieta, kur viņi ieņem savas pozīcijas. Tāpēc mēs cīnīsimies pret viņiem tur, mēs cīnīsimies visā pasaulē, un mēs cīnīsimies, līdz kauja būs galā,» paziņoja Bušs.

ASV prezidents atzina, ka pastāv grūtības Irākas atjaunošanā, taču apgalvoja, ka tiek panākts progress.

Pirms 28 minūšu garās runas Fortbragā, no kurienes uz Irāku nosūtīti 9300 karavīri, Bušs privāti tikās ar 33 Irākā un Afganistānā nogalinātu karavīru ģimeņu locekļiem.

«Pastāvot šai vardarbībai, es zinu, ka amerikāņi uzdod jautājumu: «Vai upuri ir tā vērti?» Tie ir tā vērti un ir vitāli mūsu valsts drošībai nākotnē,» sacīja Bušs.

Bušs pavēstīja, ka «mākslīga grafika» noteikšana amerikāņu spēku izvešanai no Irākas būtu «nopietna kļūda». Daļa Kongresa locekļu prasa, lai tiktu noteikts termiņš, kad amerikāņu karavīri tiks izvesti no Irākas, un sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka arī sabiedrība vēlas zināt spēku izvešanas laiku. Bušs paziņoja, ka termiņa noteikšana ļaus nemierniekiem nogaidīt, kad no valsts aizies ASV spēki, kā arī Irākas tautai parādīs, ka ASV nevēlas pabeigt savu misiju. «Mēs paliksim Irākā, cik ilgi mēs būsim vajadzīgi, un ne dienu ilgāk,» paziņoja Bušs.

Viņš arī noraidīja minējumus, ka uz Irāku varētu tikt nosūtīti vairāk amerikāņu karavīru, sakot, ka, pēc Irākā esošo komandieru domām, vairāk nekā 130 000 esošo karavīru ir pietiekami un lielāki spēki radītu iespaidu par pastāvīgu klātbūtni.

Bušs pavēstīja, ka Irāka ir centrālā fronte karā pret terorismu, daļēji tāpēc, ka nemierniekus vada jordāniešu kaujinieks Abu Musaba az Zarkavi, kas zvērējis uzticību bin Ladenam.

«Vienīgais veids, kā mūsu ienaidnieki var uzvarēt, ir, ja mēs aizmirstam 11. septembra mācību, ja mēs pametam Irāku tādiem cilvēkiem kā Zarkavi, ja mēs Tuvo Austrumu nākotni nododam tādiem cilvēkiem kā bin Ladens,» pavēstīja Bušs.

Viņš cietēja bin Ladena izteicienu, ka «šis trešais pasaules karš (..) plosās» Irākā. «Viņš saka, ka tas beigsies ar uzvaru un slavu vai postu un pazemošanu,» sacīja Bušs.