Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Parex bankas» filiāles aplaupīšana bijusi iespējama darbinieku rupju pārkāpumu dēļ

Šodien notikusī laupīšana AS «Parex banka» filiālē bijusi iespējama, jo tās darbinieki rupji bija pārkāpuši drošības noteikumus, aģentūrai LETA atzina Rīgas Kriminālpolicijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Policija konstatējusi filiāles darbinieku pārkāpumus, tādēļ saistībā ar notikušo uzbrukumu izvirzīta arī versija par bankas darbinieku iespējamo saistību ar nozieguma izdarīšanu.

Ķuzis norādīja, ka laupīšana notikusi brīdī, kad bankas filiālei vēl bija jābūt slēgtai, jo tā savu darbu uzsāk tikai plkst.9. Laupītāji bankas telpās bija iekļuvuši pa rezerves ieeju, kuras durvis bankas darbinieki bija atstājuši vaļā.

Arī nauda, kas tika nolaupīta, nozieguma izdarīšanas brīdī nav atradusies seifā, bet gan uz galda, kas ļāvis to netraucēti nolaupīt.

Ķuzis atzina, ka šajā «Parex bankas» filiālē videonovērošanas kameru nav, tādēļ notikušais nav nofilmēts.

Kā sarunā ar aģentūru LETA norādīja «Parex bankas» sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis, banka patlaban nevēlas izteikt nekādas konkrētas versijas par notikušo laupīšanu un arī atturēsies komentēt Kriminālpolicijas versiju. Visas šobrīd izvirzītās versijas pagaidām ir tikai pieņēmumi.

Zaķis uzsvēra, ka noskaidrot vainīgās personas ir tiesībsargājošo institūciju ziņā, līdz ar to banka nevēlas iejaukties šajā darbā un izmeklēšanas laikā banka nevar sniegt sīkāku informāciju par notikušo uzbrukumu.

Bankas sabiedrisko attiecību vadītājs pauda pārliecību, ka vainīgās personas tiks notvertas un sauktas pie atbildības, gluži tāpat kā tas noticis citos uzbrukumos bankai.

Saistībā ar laupīšanu policija meklē divus vīriešus, no kuriem viens ir aptuveni 40 gadus vecs, īsiem, tumšiem matiem, runāja krievu valodā, savukārt otrs vīrietis ir aptuveni 30 gadus vecs, aptuveni 170 centimetrus garš, īsiem, gaišiem matiem, ģērbies dzeltenā jakā ar oranžas krāsas elementiem.

Ierosināta krimināllieta pēc krimināllikuma 176. panta 4. daļas par laupīšanu, pielietojot šaujamieročus.

Kā ziņots, šorīt ap plkst.8.30 divi vīrieši bez maskām, bruņojušies ar ieročiem līdzīgiem priekšmetiem, iebrukuši «Parex bankas» filiālē Rīgā, Murjāņu ielā bankas filiālē un nolaupījuši 20 000 latu.

Uzbrucēji nodarījuši miesas bojājumus bankas operatorei, kura tika nogādāta slimnīcā. Kā aģentūru LETA informēja slimnīcas Uzņemšanas nodaļā, pēc izmeklēšanas sieviete palaista mājās, jo nopietni ievainojumi viņai netika konstatēti.

Šogad šis ir trešais bankas aplaupīšanas gadījums Latvijā — pavasarī divas reizes tika aplaupītas «Baltic Trust Bank» norēķinu grupas.

Jēkabpilī 1. aprīlī četri bruņoti vīrieši maskās «Baltic Trust Bank» norēķinu grupā nolaupīja apmēram 2000 latu. Savukārt 9. martā kāds pagaidām nenoskaidrots vīrietis, piedraudot ar apgrieztu bisi, «Baltic Trust Bank» Siguldas filiāles norēķinu grupā nolaupīja aptuveni 6500 latu.

Arī pērn notika vairākas banku laupīšanas vai to mēģinājumi.

Pērnā gada nogalē, 28. decembrī, diviem uzbrucējiem no «Baltic Trust Bank» norēķinu grupas «Maskava» Rīgā, Maskavas ielā, izdevās nolaupīt aptuveni 20 000 latu dažādās valūtās.

14. decembrī divi nenoskaidroti uzbrucēji mēģināja aplaupīt bankas AS «Nord/LB Latvija» Sarkandaugavas filiāli Rīgā, Tiltu ielā 2/4. Uzbrucēji iegājuši bankā, piedraudējuši, taču nezināmu iemeslu dēļ noziegumu nav izdevies realizēt un viņi aizbēguši.

Septembra beigās divi bruņoti vīrieši aplaupīja «Nord/LB Latvija» Teikas filiāli Rīgā, Brīvības gatvē 314. Laupītājiem izdevās aizbēgt, līdzi paņemot aptuveni 10 000 latu. Uzbrucēji joprojām nav atrasti.

Pērnā gada 8. februāra naktī mīklainos apstākļos notika ielaušanās AS «Latvijas Unibanka» («Unibanka») filiālē «Rīdzene», kas atrodas Rīgā, Vaļņu ielā 11. No bankas seifa toreiz pazuda 112 000 latu. Šajā lietā iesaistītās personas pagaidām nav atklātas.

Savukārt 19. maijā divi laupītāji maskās no «Unibankas» Ziemeļu filiāles norēķinu grupas Duntes ielā 56, Sarkandaugavā, nolaupīja aptuveni 180 000 latu. Policijai izdevās aizturēt gan bankas aplaupītājus, gan divas bankas darbinieces, kuras līdzdarbojās noziegumā. Rīgas apgabaltiesa par aplaupīšanas inscenēšanas plānošanu apsūdzētajai Kristīnei Vankai piesprieda brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem. Par līdzdalību noziegumā apsūdzētajam Oļegam Ušakam tika piespriesta brīvības atņemšana uz sešiem gadiem un sešiem mēnešiem, Valteram Grundmanim un Gatim Ziemelim — uz sešiem gadiem, bet Danai Veidemanei — brīvības atņemšanu uz trim gadiem nosacīti ar policijas kontroli uz diviem gadiem.

23. jūlijā divi bruņoti vīrieši, izšaujot griestos, no AS «Hansabanka» Ogres filiāles nolaupīja 4200 latu. Uzbrucēji no notikuma vietas mēģināja bēgt ar motociklu, taču tas neizdevās, un pēc apšaudes ar policiju abi uzbrucēji tika aizturēti.