Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gājēja piekaušanā vainoto bijušo prokuroru soda nosacīti

Saldus rajona tiesa šodien par gājēja piekaušanu ar beisbola nūju bijušajam Muitas lietu prokuratūras prokuroram Jurim Jēkabsonam piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem, aģentūru LETA informēja tiesā.

Piemērot šādu sodu debatēs lūdza piemērot arī prokurors Aigars Bičušs.

Saldus rajona tiesas spriedumu desmit dienu laikā var pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.

Kā ziņots, Jēkabsons pērn Ziemassvētku brīvdienās Saldū ar beisbola nūju piekāvis Staņislavu Geruļski.

Geruļskis, kurš pats arī ir profesionāls autovadītājs, pa galvenās ielas gājēju pāreju šķērsojis četru ielu krustojumu virzienā no tirgus laukuma uz «Rimi» veikalu. Kad viņš ticis pārejā līdz pusei, no mazāksvarīgās Striķu ielas strauji tuvojusies automašīna. Geruļskis automātiski pacēlis roku, lai braucējs piebremzē. Braucējs ne tikai strauji nobremzējis, bet arī pat izlēcis no sava spēkrata ar beisbola nūju rokā un ar to nekavējoties zvēlis gājējam pa galvu.

Kā Jēkabsons rakstījis savā paskaidrojumā, viņam licies, ka gājējs ar pacelto roku uz pārejas rādījis viņam nepiedienīgu žestu. Tas arī esot prokuroru izprovocējis ņemt beisbola nūju un «nekauņu» pārmācīt.

Cietušais ar neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu aizvests uz slimnīcu, kur viņam konstatēts galvas un kakla sasitums, kā arī smadzeņu satricinājums vieglā formā.

Pirmstiesas izmeklēšanu veica Dobeles rajona prokuratūra.

Jēkabsons apsūdzēts pēc Krimināllikuma 231. panta 2. daļas par huligānismu, kas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu un, lietojot to nodarīšanai izmantojamus priekšmetus, proti, šajā gadījumā beisbola nūju. Saskaņā ar likumu vainīgā persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Jau ziņots, ka ģenerālprokurors Jānis Maizītis pēc atestācijas komisijas ieteikuma 5. janvārī pieņēma lēmumu Jēkabsonu atlaist no darba.