Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieaugot vēlētāju izpratne par balsu pirkšanas negatīvo iespaidu

Sabiedrībā izvēršas aizvien plašākas diskusijas un pamazām pieaug izpratne par vēlētāju balsu pirkšanas problēmām.
Raksturojot trešdien notikušo konferenci «Balsu pirkšana vēlēšanās: problēmas, cēloņi, sekas, risinājumi», Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsvēra, ka līdz ar šādām diskusijām pastiprinās sabiedrības interese un pamazām tiek sperti soļi pretim problēmas risināšanai.

«Konferences laikā izskanēja vairākas atziņas un ieteikumi, kurus noteikti apkoposim, un izdarīsim secinājumus,» sacīja Cimdars.

Pēc CVK vadītāja domām, galvenā uzmanība un darbs turpmāk būs jāvelta reālās un šķietamās balsu pirkšanas problemātikas noskaidrošanai un iespējamā risinājuma meklēšanai.

Konferenci rīkoja Centrālā vēlēšanu komisija sadarbībā ar sabiedriskās politikas portālu «politika.lv». Mērķis bija kopīgi ar politikas zinātņu, tiesību zinātņu un vēlēšanu ekspertiem apzināt balsu pirkšanas cēloņus un meklēt problēmas risinājumu. Šis jautājums Latvijā kļuva aktuāls 12. marta pašvaldību vēlēšanās.

Sanāksmē notika ekspertu un dalībnieku diskusija, kurā meklētas atbildes uz jautājumu, kā novērst balsu pirkšanu, lai tā neapdraudētu ne tikai pašvaldību vēlēšanas, bet arī nākamgad paredzētās 9. Saeimas vēlēšanas.

Sarunā kā eksperti piedalījās CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietniece Juta Strīķe, Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš, Administratīvās rajona tiesas tiesnese Rudīte Vīduša un Latgales reģionālās televīzijas Ziņu dienesta vadītājs Rolands Naglis. To vadīja portāla «politika.lv» galvenā redaktore Nellija Ločmele.