Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par jaunieša nolaupīšanu un slepkavību soda ar 15 gadiem cietumā

Latgales apgabaltiesa jaunieša nolaupīšanā un noslepkavošanā apsūdzēto Ivaru Pauri sodīja ar 15 gadu ieslodzījumu un mantas konfiskāciju. Paurim noteikta arī policijas kontrole uz trim gadiem, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Noziegums notika 1999. gadā, kad vietējās kafejnīcas īpašnieks Rūdolfs Noviks kopā ar Pauri 17 gadu veco zēnu ar varu ievilkuši automašīnā un aizveduši uz mežu Ludzas rajonā. Zēna līķi pēc pusgada atrada kādas pamestas mājas akā. Viņa meklējumos toreiz iesaistījās gan robežsargi, gan zemessargi, gan masu informācijas līdzekļi.

Par notikušo policija jau 1999. gada vasarā aizturēja Pauri, bet apmēram pēc gada tiesa nepagarināja Paurim apcietinājuma termiņu un apcietinājums nomainīts pret policijas uzraudzību, kas ļāva viņam pazust no tiesībsargu redzesloka.

Pauri policija aizturēja tikai šogad janvārī. Viņu policija bija atzinusi par vienu no desmit Latvijā visvairāk meklētajiem cilvēkiem. Vīrietis strādājis kādā Rīgas mēbeļu firmā un izmantojis viltotus personu apliecinošus dokumentus.

Novikam Latgales apgabaltiesa jau piesprieda triju gadu cietumsodu.

Krimināllikums par nepilngadīgā nolaupīšanu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, par slepkavību vainu pastiprinošos apstākļos — mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem, savukārt par huligānismu likums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Tiesas spriedumu Pauris var pārsūdzēt desmit dienu laikā Augstākajā tiesā.