Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Klubā «Depo» kopā ar<I> Mikael Stavöstrand </I>uzstāsies<I> Kriipis Tulo </I>un<I> Selffish</I>

Kā jau tika ziņots agrāk, 1. jūlijā «Depo» uzstāsies viena no galvenajām personām Zviedrijas elektroniskajā scēnā, kā arī ļoti respektēta persona visas Eiropas elektroniskās mūzikas sabiedrībā — Mikael Stavöstrand.

Kopā ar Mikael Stavöstrand šajā naktī uzstāsies arī vieni no aktīvākajiem Latvijas elektroniskās scēnas pārstāvjiem Kriipis Tulo un Selffish. Lai arī Latvijas vidusmēra mūzikas klausītājam pēdējo divu vārdi varētu būt nepazīstami, viņi ir gana atzīti attiecīgās scēnas pazinēju vidū daudzās Eiropas valstīs.

Projekta Kriipis Tulo aktīvās darbības sākums ir datējams ar 2001. gada pavasari, kaut gan tā autors un vienīgais dalībnieks Kirils Lomunovs aktīvi darbojas Latvijas mūzikas scēna jau kopš 80. gadu beigām, viņš darbojies slavenajā grupā «Yaputhma Sound System», sadarbojies ar Uģi Vītiņu, Alexandroid, Denisu Veruškinu, Spinners, citi viņa projekti ir «Ayahuasca», «New Plates», «Ambiophonic», «Oloolo», «Tayna Planetarium», «My-ym».

2004. gadā tika izdots pirmais Kriipis Tulo albums «ujuja» (www.sutemos.net), dāņu leiblā «Rump Recordings» tika izdota izlase «Rump Comp Vol One», kurā iekļauta arī Kriipis Tulo kompozīcija, tāpat arī Ingus Baušķenieka producētajā izlasē «Electronica2@*.lv» tika iekļauta Kriipis Tulo kompozīcija «Black Silk».

Šogad divi šā projekta skaņdarbi ir izdoti Spānijā bāzētā leibla «Sinergy Networks» veidotajās izlasēs, turklāt šā gada sākumā izdotajā Ziemassvētku izlasē bez Kriipis Tulo skaņdarba atrodams arī šīs nakts galvenā viesa Mikael Stavöstrand skaņdarbs.

Selffish jau agri sācis apgūt klavierspēli, pēc pirmās saskaršanās ar datoriem turpmāk mūzikas radīšanā un atskaņošanā nosvēries par labu pēdējiem. Jau kopš 2002. gada Selffish sadarbojas ar vācu leiblu «Thinner», kas nodarbojas ar mūzikas izdošanu ar interneta starpniecību. Šajā leiblā jau izdoti vairāki Selffish darbi, 2004. gadā šeit izdots viņa jaunākais albums «Ēna».

Selffish mūziku var raksturot kā ambientu elektroniku, uzstājoties viņš izmanto tikai portatīvo datoru, kaut gan pēdējā laikā arvien vairāk skatus met arī akustisko mūzikas instrumentu virzienā. Šā gada aprīlī tika izdots jaunākais Selffish albums «Blue Planet Chill».