Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vasaras telpu īre Ventspils pusē

Kurzemes jūrmalā vasaras mītņu īres cenas ir atkarīgas no piedāvātajiem pakalpojumiem.

Telpu īre vasaras atpūtai ļaužu prātos visbiežāk saistās ar Jūrmalu, Saulkrastiem un citām vietām Rīgas līča piekrastē. Ja nebiedē ap 200 kilometru ceļš līdz Baltijas jūras Ziemeļkurzemes krastam, var noīrēt telpas vasaras atpūtai arī Ventspils pusē.

Ventspilī

— Viesu mājās. Ventspils tūrisma informācijas centrā stāsta, ka pilsētā noīrēt telpas atpūtai vasarās neesot pārlieku grūti. Ir gan viesu mājas, gan pazīstamais Piejūras kempings, gan viesnīcas. Ar apzīmējumu «viesu māja» vai «brīvdienu māja» jāsaprot privātmājas, kurās īpašnieks izīrē daļu telpu. Ventspilī — pilsētas centrā un nomalēs, tuvu jūrmalai vasaras īres piedāvājumā ir vairāk nekā 20 viesu māju. Lielākoties tās ir labiekārtotas, ar visām vai daļējām ērtībām. Cenas atkarīgas no tā, kādus labumus saimnieks piedāvā īrniekam. Jo labumu vairāk, jo jāmaksā dārgāk.

Īre svārstās no 2,50 līdz 12 latiem par diennakti vienam cilvēkam. Bet dažās mājās īri rēķina vienam cilvēkam diennaktī, citās — par divvietīgu, trīsvietīgu vai četrvietīgu numuru diennaktī, kas īres cenrādī jau uzrāda pavisam citus skaitļus — no 8 līdz 40 latiem par numuru diennaktī.

Piemēram, atpūtas namiņā «Dzirkaļi» vienam cilvēkam prasa it kā lēti — 2,50 latus par diennakti. Bet piedāvā divvietīgas istabas. Tās īres cenu dubulto, jo diezin vai cilvēks jutīsies omulīgi vienā istabā ar svešinieku. Savukārt par dzīvokļa diennakts īri «Dzirkaļos» prasa 10 latu.

Brīvdienu mājā «Mazais namiņš» vienam cilvēkam saimnieks prasa 3 latus par diennakti. Bet izīrē četrvietīgas istabas, kas diennakts īres cenu četrkāršo.

Savukārt brīvdienu mājā «Rubīni» izīrē divu istabu numuru ar atsevišķu ieeju, tualeti, dušu un citām ērtībām. Bet diennakts īre maksā 40 latu.

Viesu mājā «Anniņas» istabas īres cenrādis it kā ir viens no viszemākajiem — 8 līdz 16 lati par diennakti. Bet piedāvājumā ir istabas ar divām, trim un četrām vietām, kas rēķinu tāpat sadārdzina.

Piejūras kempingā četrvietīgas mājiņas (divas istabas, virtuvīte) īre maksā no 15 (bez ērtībām) līdz 28 latiem (ar ērtībām) par diennakti.

Telpas var īrēt arī sešās pilsētas viesnīcās. Bet viesnīcās visbiežāk mīt nevis vasaras atpūtnieki, bet naudīgi ceļotāji un darījumu cilvēki, kuriem vajag telpas pārnakšņošanai. Atkarībā no labiekārtojuma viesnīcu telpu īres cenrādis ir ļoti atšķirīgs. No 3,50 latiem vienam cilvēkam kopmītni atgādinošā viesnīcā līdz 60 latiem labiekārtotā trīszvaigžņu viesnīcas numurā par diennakti.

— Dzīvokļos. Dzīvokļu īres piedāvājumā ir gan vienas, divu un triju istabu labiekārtoti dzīvokļi, gan atsevišķas istabas dzīvokļos vai savrupnamos.

Vienas istabas dzīvokļa īre maksā no 8 līdz 15 latiem par diennakti.

Divu istabu dzīvokļu īre maksā no 10 līdz 20 latiem par diennakti. Bet daži īpašnieki prasa 3 līdz 5 latus no cilvēka diennaktī, tādējādi īres rēķins atkarīgs no īrnieku skaita dzīvoklī.

Triju istabu dzīvokļos tas pats. Īres cenas svārstās no 12 līdz 30 latiem par diennakti. Bet daži īpašnieki noteikuši citu cenrādi — 5 līdz 10 latus par diennakti vienam cilvēkam. Īpašnieki saplānojuši, ka vienā istabā ir vietas diviem, tātad triju istabu dzīvokļa īres rēķins sešu cilvēku ģimenei būs pavisam cits.

Vienu istabu divu līdz četru istabu labiekārtotos dzīvokļos vienam cilvēkam izīrē par 3 līdz 4 latiem diennaktī. Dažos dzīvokļos un savrupnamos par vienas istabas īri prasa 5 latus diennaktī neatkarīgi no iemītnieku skaita.

Tūrisma informācijas centra pārstāve Daiga Dūma saka, ka vasarās, siltā, labā laikā nedēļas nogalēs pieprasījums pēc īres telpām jūras tuvumā mēdzot būt lielāks nekā piedāvājums. Citos gadalaikos, īrējot ilgāku laiku, dzīvokļu īres cenas tādus augstumus vēl nesasniedz. Piemēram, labiekārtotu, mēbelētu divu istabu dzīvokli Ventspilī var noīrēt par aptuveni 100 latiem mēnesī jeb 3 līdz 3,50 latiem diennaktī, kas ir trīs līdz piecas reizes lētāk nekā vasaras sezonā.

Pasaules apceļotāji visbiežāk īrē mītnes ar labierīcībām un brokastīm. Bet lielai daļai atpūtnieku, īpaši tiem, kuri meklē istabiņu laukos, pilsētu ērtības nav noteicošās.

Kurš spēj maksāt, tāds īrē labākas telpas. Bet īres telpu īpašnieki piebilst, ka reizēm notiekot pavisam jocīgi. «Biezie» ar prieku īrējot istabu vienkāršā lauku mājā. Acīmredzot, pārsātinājušies ar lielpilsētu dzīves labumiem, alkst atpakaļ pie dabas un dabiskā. Toties pēc izskata pavisam vienkārši ļaudis ilgojas pēc burbuļvannām un citām «ekstrām», kuru viņiem, iespējams, trūkst ikdienā.

Ventspils rajonā

— Viesu mājās. Pašlaik septiņos pagastos atvērtas astoņas viesu mājas. Pakalpojumu klāsts un ērtības tajās atšķiras, tāpēc atšķirīgi ir arī cenrāži. Īre vienam cilvēkam svārstās no divarpus līdz pat divdesmit latiem diennaktī. Toties par numuru ar divām līdz četrām vietām īpašnieki prasa no 5 līdz 35 latiem diennaktī.

Savukārt Tārgales pagasta Miķeļtornī viesu namā un kempingā «Miķeļbāka» jūras krastā četrvietīgas mājiņas īre maksā no 25 līdz 35 latiem par diennakti.

Drīz Jūrkalnē būs gatava vēl viena jauna, moderna viesu māja «Liedags».

— Kempingos. No13 kempingiem Ventspils rajonā astoņi izveidoti pie jūras — Jūrkalnes pagastā un pie Usmas ezera Usmas pagastā. Dažās vietās īpašnieki piedāvā tikai telšu vietu īri, kas, šķiet, vairāk atbilst kempinga nosaukumam. Citur īpašnieki uzcēluši vienu vai vairākus koka namiņus. Te piedāvājums īpaši neatšķiras no viesu namos vai lauku mājās piedāvātā — var īrēt atsevišķas istabas vai namiņu.

Īrējot atsevišķas istabas, īpašnieki prasa vidēji no pusotra līdz piecpadsmit latiem no cilvēka par diennakti, kas īrniekam iznāk lētāk nekā viesu mājās. Savukārt atsevišķas kempinga mājiņas īres cenas svārstās no 10 līdz 40 latiem par diennakti. Atšķirībām cenās ir tie paši cēloņi — labierīcības un ērtības. Jo lepnāk, jo dārgāk.

Ventspils tūrisma informācijas centrā stāsta, ka vasarās visvairāk īrnieku esot kempingos. Lai kaut ko īrētu, jāpiesakās laikus.

Lauku mājās. Ventspils tūrisma informācijas centrā ir ziņas par aptuveni divdesmit lauku mājām astoņos pagastos, kur māju saimnieki izīrē vienu vai vairākas istabas vasaras atpūtai. Centra galvenā speciāliste Daiga Dūma saka, ka labākas iespējas izīrēt ir tiem saimniekiem, kuriem īpašumi atrodas pie ūdens — Kurzemes piekrastē vai 10 līdz 15 minūšu gājienā līdz jūrai, Ventmalā, Usmas un citu ezeru krastos. Tomēr vislielākais īrnieku pieplūdums neapšaubāmi ir Kurzemes jūrmalā — Jūrkalnes pagastā un Tārgales pagasta Miķeļtornī. Īrniekiem atliek izšķirties, ko viņi grib, — ērtības un jautru sabiedrību vai mieru un klusumu. Pēc ērtībām un jautrības esot jābrauc uz Jūrkalni. Pēc miera un klusuma — uz Miķeļtorni.

Arī lauku mājās īres cenas ir ļoti atšķirīgas. Piemēram, Jūrkalnes pagasta «Cīruļos» un Zlēku pagasta «Kalējos» vienam cilvēkam diennaktī par divvietīgu istabu prasa divarpus latu jeb 5 latus vienam pārim. Bet Tārgales pagasta Miķeļtornī jūras krastā māju «Pie Teodora» saimnieks prasa 5 latus diennaktī par istabu.

Vairāku citu māju saimnieki Jūrkalnes pagastā grib 5 līdz 12 latus no viena cilvēka par diennakti. Bet īrē ietilpst brokastis.

Savukārt Tārgales pagasta Miķeļtornī jūras krastā «Tālrītu» īpašnieks izīrē visu māju par 25 līdz 35 latiem diennaktī. Puzes pagasta «Baložkalnu» mājās īre maksā 30 latu par diennakti, bet par to cits labums — īrnieki var nopērties pirtiņā. Pirtis, laivas, smailītes, ūdens motociklus un divriteņus, auto novietnes, ēdināšanu piedāvā daudzu lauku māju saimnieki. Tiesa, par ikvienu pakalpojumu jāmaksā papildus.

Ventspils tūrisma informācijas centra galvenā speciāliste Daiga Dūma saka, ka aptuveni četras piektdaļas jebkādu vasaras telpu īrnieku Ventspils pusē ir pašu ļaudis — no Rīgas un citām Latvijas pilsētām. Pārējie ir vācieši, zviedri, īri, somi, čehi, vienvārdsakot, visu Eiropas tautu bērni, kuru pulks pēdējā laikā palielinās. Miķeļtornī māju saimnieks Teodors Erenštreits stāsta, ka reiz pie viņa telpas īrējis kāds meksikānis. Ārzemnieki par neizpostīto Ziemeļkurzemes jūrmalas krastu, stārķiem un sienāžiem piekrastes pļavās esot stāvā sajūsmā.