Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Putins nevarēs trešo reizi būt par prezidentu

Pēc trešdienas balsojuma Krievijas Valsts domē, otrajā lasījumā izskatot grozījumus vēlēšanu likumā, prezidentam Vladimiram Putinam netika dota iespēja trešo reizi balotēties uz valsts galvas amatu.

Frakcijas «Jedinaja Rossija» deputāta Aleksandra Moskaļicas priekšlikumu, kas paredzēja šādu iespēju, deputāti noraidīja.

Kā ceturtdien norāda laikraksts «Gazeta», Moskaļicas piedāvātie labojumi, kas paredzēja iespēju vienai personai trīs reizes kandidēt uz prezidenta vai municipalitātes vadītāja amatu, bija izraisījuši plašu rezonansi sabiedrībā, un opozīcijas pārstāvji nekavējoties paziņoja par «varas partijas» centieniem dot Putinam trešo iespēju iesēsties valsts galvas krēslā.

Iepriekš šos grozījumus apstiprināja arī parlamenta apakšpalātas — Valsts domes — konstitucionālā komiteja, un Putinam vajadzēja taisnoties, ka likumprojekts attiecas tikai uz pašvaldību vadītājiem, nevis uz prezidentu.