Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gada laikā apdrošināšanas tirgus pieaudzis par 8%

Salīdzinot ar 2004. gada pirmajiem pieciem mēnešiem, apdrošināšanas tirgus kopumā pieaudzis par 8% jeb pieciem miljoniem latu. Par to liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas (LAA) apkopotā informācija par apdrošināšanas sabiedrību darbības rezultātiem šā gada piecos mēnešos.

Kā aģentūru LETA informēja LAA prezidents Juris Dumpis, apdrošināšanas sabiedrības šā gada pirmajos piecos mēnešos parakstījušas prēmijas 64,7 miljonu latu apmērā.

Atlīdzībās apdrošināšanas sabiedrības saviem klientiem izmaksājušas 27,7 miljonus latu, kas ir par 33% jeb 6,9 miljoniem latu vairāk nekā 2004. gada attiecīgajā periodā. Līdz ar to ik dienu atlīdzībās izmaksāti aptuveni 183 000 latu.

Riska veidu sabiedrību parakstīto prēmiju apjoms šā gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu, palielinājies par 4% jeb 2,2 miljoniem latu, turpretī izmaksāto atlīdzību apjoms palielinājies par 35% jeb 6,4 miljoniem latu.

Kopumā riska apdrošinātāji šā gada pirmajos mēnešos parakstījuši prēmijas 57,6 miljonu latu apmērā un izmaksājuši atlīdzības 24,9 miljonu latu apmērā.

Dzīvības apdrošināšanas tirgū darbojošās sabiedrības šā gada pirmajos piecos mēnešos parakstīto prēmiju apjomu palielinājušas par 65% jeb 2,8 miljoniem latu, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu, savukārt to izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms pieaudzis par 21% jeb 0,5 miljoniem latu.

Kopumā dzīvības apdrošinātāji šajā gadā parakstījuši prēmijās 7,1 miljonu latu un atlīdzībās saviem klientiem izmaksājuši 2,7 miljonus latu.

Latvijā ir 12 riska veidu un piecas dzīvības apdrošināšanas sabiedrības.