Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Live 8» koncerts būs arī Maskavā

Arī Krievijas galvaspilsētā Maskavā pēdējā brīdī nolemts rīkot īru rokzvaigznes Boba Geldofa organizētā pasākuma «Live 8» koncertu, kura mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību Āfrikas bada un nabadzības problēmām, trešdien pavēstīja rīkotāji.

Tikai desmit dienas pirms pasākuma pieredzējušie koncertu rīkotāji Maskavā pieteica koncertu Sarkanajā laukumā, kurā uzstāsies «Pet Shop Boys» un krievu mūzikas zvaigznes.

«Sākumā tas bija milzīgs stress, jo viss notika tik ātri, bet tas ir liels gods piedalīties,» pavēstīja koncerta organizētājs Dmitrijs Zeretskis, kas 2003. gadā rīkoja arī sera Pola Makartnija uzstāšanos Sarkanajā laukumā.

Gaidāms, ka Maskavas koncertu uz bruģētās Vasilija ielas, kas savieno Kremli ar Sarkano laukumu pie Vasilija Svētlaimīgā katedrāles, apmeklēs 50 000–200 000 cilvēku.

Bezmaksas koncerts, kas notiks sestdien no septiņiem līdz pusvienpadsmitiem vakarā, tiks translēts arī Krievijas televīzijā.

Daudziem pasākums atsauc atmiņā «Live Aid» labdarības koncertu 1985. gadā, kad Padomju Savienības rokgrupa «Autograf» dzīvajā ēterā no Maskavas izpildīja dziesmu «We Need Peace».

«Live 8» koncerti notiks Tokijā, Johannesburgā, Parīzē, Berlīnē, Romā, Londonā, Maskavā, Filadelfijā un Toronto. Ar tiem tiek cerēts mudināt pasaules attīstītāko valstu līderus, kas no 6. līdz 8. jūlijam tiksies G8 bloka sanāksmē Skotijā, aktīvāk palīdzēt Āfrikai.