Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par darbu reibumā šogad sodīti 20 IeM sistēmas darbinieki

Šā gada pirmajā pusgadā 20 iekšlietu sistēmas darbiniekiem piemēroti disciplinārsodi par dienesta pienākumu pildīšanu alkohola reibumā, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.

Kopumā šogad par dienesta disciplīnas pārkāpumiem, kas bijuši saistīti ar alkoholisko dzērienu lietošanu, IeM sistēmas iestāžu darbiniekiem piemēroti 50 disciplinārsodi, kas ir 7% no kopējā disciplinārpārkāpumu skaita.

Kā aģentūrai LETA skaidroja IeM Preses un sabiedrisko attiecību departamentā, apreibinošo vielu ietekmē pieļauto dienesta disciplīnas pārkāpumu skaits katru gadu samazinās. Salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, šogad kopējais šādu pārkāpumu skaits samazinājies gandrīz par pusi — par 49%, bet pārkāpumu skaits, kas izdarīti dienesta laikā, ir mazāks par 57%.

Pirmajā pusgadā pret 44 cilvēkiem, kas nozieguma izdarīšanas brīdī bija IeM darbinieki, celtas apsūdzības par pēdējos divos gados izdarītajiem noziegumiem. Par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu šogad notiesātas 27 personas, kas pārkāpumu brīdī bijušas kādas no IeM sistēmas iestādes darbiniekiem.