Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«MicroLink» grupas apgrozījums sasniedz 35,5 miljonus eiro

«MicroLink», vadošā IT risinājumu un pakalpojumu kompānija Baltijas valstīs, 2004/2005 finanšu gadu (jūlijs 2004-jūnijs 2005) pabeigusi ar neauditēto apgrozījumu 35,5 miljoni eiro. Grupas uzņēmumu neauditētā konsolidētā peļņa pirms nodokļiem un amortizācijas atskaitījumiem (EBITDA) sasniedza 2,7 miljonus eiro, un neauditētā neto peļņa 1,3 miljonus eiro, portālu «Apollo» informēja Baiba Neretniece, «MicroLink Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Auditētie «MicroLink» finanšu rezultāti tiks paziņoti rudenī pēc audita pabeigšanas.

«Mūsu šī gada rezultāti norāda uz to klientu skaita pieaugumu, kuri izvēlas IT ārpakalpojumus, uzticot savu uzņēmumu ikdienas IT procesus, piemēram, datortehnikas nodrošināšanu, serveru un datubāzu administrēšanu un tīklu pakalpojumus, tādiem pilna IT servisa nodrošinātājiem kā «MicroLink»,» norāda Jānis Bergs, «MicroLink» valdes priekšsēdētājs. «Tāpat iezīmējas arī tendence arvien vairāk investēt dažādos biznesa pārvaldības risinājumos — uzņēmumu resursu plānošanas rīkos un finanšu vadības sistēmās, biznesa analīzes, dokumentu pārvaldības vai individuāli klientu pamatbiznesam izstrādātos programmatūras risinājumos.»

Straujākā izaugsme no «MicroLink» IT pakalpojumiem gada laikā bijusi datu pārraides un tīklu biznesā, sasniedzot 13% vai 0,93 miljonu eiro apgrozījuma pieaugumu, salīdzinājumā ar 2003/2004 finanšu gada rādītājiem. Tam sekojošais ir sistēmu uzturēšanas un vadības bizness ar 9% vai 0,59 miljonu eiro apgrozījuma pieaugumu un uzņēmumu pārvaldības risinājumu bizness (SAP, Apvārsnis, UVIS, DocLogix, MicroStrategy, u. c.) ar 7% vai 0,39 miljonu eiro apgrozījuma pieaugumu.

«Mūsu finanšu rezultāti ir atbilstoši plānotajiem un tie rāda, ka mūsu pamatbiznesa potenciāls ir ļoti spēcīgs. Šī gada laikā esam veiksmīgi pabeiguši daudzus nozīmīgus projektus, kā arī uzsākuši jaunus,» stāsta Jānis Bergs, «MicroLink» valdes priekšsēdētājs.

Lielākais «MicroLink» grupas uzņēmumu apgrozījums pārskata periodā joprojām saglabājas Latvijā un tie ir 55%, kamēr Igaunijā tie sastāda 28%, bet Lietuvā — 17%.

2005. gada maijā Baltijas telekomunikāciju kompānijas — «Elion», «Lattelekom» un «Lietuvos Telekomas» — parakstīja vienošanos par «MicroLink» grupas iegādi. «Esmu apmierināts ar mūsu darbības rezultātiem. Tie pierāda, ka mūsu stratēģija ir bijusi pareiza. Šis darījums ar telekomunikāciju kompānijām ir unikāls Baltijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju industrijā tā apjomu un sarežģītības dēļ. Šī tirgus konsolidācija ir pozitīvs attīstības solis visai nozarei, kā arī palielinās «MicroLink» konkurētspēju starptautiskajos tirgos,» saka Jarmo Rautiainen, «MicroLink» padomes priekšsēdētājs.

2005. gada jūlijā «MicroLink» grupā strādāja 567 cilvēki, no tiem — 286 Latvijā, 172 — Igaunijā un 109 Lietuvā.