Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tuvojas «Skaņu mežs»!

Ikgadējais staptautiskās eksperimentālās mūzikas festivāls šogad kļūs krietni plašāks. Tas ne tikai pārceļas uz jaunu norises vietu Zundas kanāla mālā, bet arī ierastajai divu die­nu koncertsērijai sekos skaņu instalāciju izstāde.

Koncerti, kino un video demonstrācijas norisinā­sies 9. un 10. septembrī salona Grīvas mēbeles noliktavā Daugavgrīvas ielā, skanu instalācijas būs skatāmas un saklausāmas salonā Grīvas mēbeles un Reformātu baznīcā no 12. līdz 16. sep­tembrim.

Par festivāla paplašinājumu liecina arī paredzētais ievadpasākums: 7. septembrī Zieme­ļu ministru padomes birojā notiks Ziemeļvalstu eksperimentālās mūzikas ierakstu kolekcijas prezentācija, ar ierakstiem iepazīstinās Skaņu meža organizators Viestarts Gailītis, īpašais vie­sis, netradicionālo skanu kolekcionārs no Dāni­jas Jakobs Kirkegārds. Viņš pēta dabas skaņu pasaules slāņus ar zinātnisku instinktu, viņš ie­rakstījis vulkānu, ledu un atmosfēras fenomenu, atomelektrostaciju un pamestu vietu skaņas.

Vēl Skaņu meža piedāvājumā šogad Niobe jeb Ivonnas Kornēliusas (Vācija) dziesmas, kas ir maģiskas, nervozas un filigrānas rotaļas ar to­ņiem un modulācijām; Artura Bumsteina (Lie­tuva) minimālistiski strukturētās, bet skaņu diapazonā plašās elektroniskās improvizācijas; elektroniskās un kinomākslas improvizācijas hibrīds — trio Cellule dlnervention Metamkine; pianists un komponists Šarlemans Palestīns (ASV) ir agrīnā minimālisma pārstāvis, kura vēl­me ir klavieru plinkškināšanu padarīt par avan­garda tehniku un minimālismu par dinamisku un trokšņainu mūziku.

Programmas pazīstamākais viesis būs ģitārists un komponists Kristiāns Fenešs (Austrija), kurš ar smalki trokšņainu un abstraktu digitālu skaņu auž episku melanholi­ju. No Latvijas eksperimentētāju kārtā ieskai­tāmi Santa Ratniece, Raimonds Tigulis, Andris Auzāns, Andris Dzenītis, Elizabete Šīrante, Gas of Latvia un Apziņas parazīti.

Starp citu, par šī gada festivālu simboli­zē Tasmnijas tīģeris. Dzīvnieks, kurš dažkārt dzirdams arī Skaņu mežā, lai arī pēc oficiāliem datiem pēdējais Tasmānijas tīģeris mira 1936. gada 7. septembrī, bet kopš 1990. gadu beigām izplatās runas par tīģera iespējamo klonēšanu.

Skaņu meža programma:

Ievadpasākums:

7. IX ZIEMEĻU MINISTRU PADOMES BIROJS, Rīga, Marijas iela 13 / 3. Pīkst. 18 Ziemeļvalstu eksperimentālās mūzikas ierakstu kolekcijas pre­zentācija. Ar kolekciju iepazīstinās Viestarts Gailītis, īpašais viesis no Dānijas netradicionālo skanu kolek­cionārs Jakobs Kirkegārds.

Koncerti

9.                   IX SALONS GRĪVAS MĒBELES, Rīga, Daugavgrī-vas iela 31 k — 3, Pīkst. 19 koncertē Septītais Stāvs un Nils Jakrins, StHlupsteypat Andris Dzenītis, Kriipis Tuto, Single Unit, Santa Ratniece un Elizabete Šīran­te, Niobe, Sarlemans Paiestīns.

10,                      IX SALONS GRĪVAS MĒBELES, Rīga, Daugav-grīvas iela 31 k — 3. Pīkst. 18 koncertē Bāliet Ŗachi-tis, Gas of Latvia, Arturs Bumsteins, Anti-reality, Cel­lule cTIntervention Metamkine, Raimonds Tiguls un Andris Auzāns, Jakobs Kirkegārds, Kristiāns Fenešs, Apziņas Parazīti, tlzegohome.

Kino un video programma:

9. — 10. IX SALONS GRĪVAS MĒBELES, Rīga, Dau-gavgrīvas iela 31 k» 3. Body Musicl (1973), BotiyMij-sk II (1974) -1 Palestins, The Flicker (1965) — T. Kon­rāds, Line Describing a Cone (1973) — A. Makkals, Film ist 1-12 (1998) — G. Doičs, Wavelength (1967) — M. Snovs, Kkk That Habit (1990) — Voice Crack.

Skanu instatāgjas (12, — 16. IX)

SALONS GRĪVAS MĒBELES. Rīga, Daugavgrīvas

iela 31 k — 3. Tomija Grenlunda un Pēteri Nisunena, voldemāra Johansana, Tomasa Koenera un Oskara Poikāna instalācijas.

Reromātu baznīca, Rīga, Mārsaļu ioela 10. Makkša Īstleja instalācija