Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Likvidēts heroīna tranzīta ceļš no Krievijas uz Latviju

Šā gada augustā Valsts policijas (VP) darbinieki, sadarbojoties ar Krievijas Federācijas Narkotiku aprites kontroles federālo dienestu, veica starptautisku operāciju, kuras laikā tika aizturētas divas personas, interneta portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojs.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki kopā ar citu VP GKrPP struktūrvienību darbiniekiem, sadarbojoties ar Krievijas Federācijas Narkotiku aprites kontroles federālo dienestu, veica starptautisku aizturēšanas operāciju, kā laikā, realizējot operatīvo informāciju, aizturēja divas čečenu tautības personas, kuras jau ilgāku laiku Latvijas Republikā ieveda sevišķi bīstamu narkotisko vielu — heroīnu.

2005. gada 12. augustā veiksmīgas sadarbības rezultātā, veicot virkni operatīvo pasākumu Krievijas Federācijas pilsētā Samārā, nozieguma izdarīšanas brīdī, aizdomās par narkotisko vielu realizāciju lielos apmēros organizētā grupā tika aizturēti divi noziedzīgas grupas organizatori T.G. un A.H., kuri, iespējams, jau ilgāku laiku veica heroīna kontrabandu uz Latviju.

Pie aizturētajām personām atrasti un atsavināti kopumā 1,109 kg heroīna, kas bija paredzēts pārvešanai uz Latviju un kura vērtība Latvijas nelegālajā narkotiku tirgū būtu aptuveni 130 000 Ls.

Starptautiskās operācijas laikā abu valstu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki likvidējuši heroīna tranzīta kanālu no Vidusāzijas reģiona uz Krievijas Federāciju un no Krievijas Federācijas uz Latviju un citām Baltijas valstīm.

Krievijas Federācijā ierosināta krimināllieta par nelikumīgu narkotisko vielu realizāciju lielos apmēros ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Turpinās izmeklēšana un operatīvie pasākumi, lai noskaidrotu citus noziedzīgās grupas dalībniekus un minētās grupas noziedzīgos sakarus dažādās valstīs, kā arī lai novērstu heroīna kontrabandu un tranzītu.

Krievijas Federācijas Narkotiku aprites kontroles federālā dienesta vadība atzinīgi novērtējusi kā Valsts policijas, tā arī LR Ģenerālprokuratūras ieguldījumu, sadarbojoties starptautiskās operācijas ietvaros.