Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vīķe-Freiberga kritizē Policistu biedrību par politisku viedokļu izplatīšanu

Valsts ierēdņiem, jo īpaši policistiem, nepiedien nākt klajā ar politiskiem paziņojumiem — nedz iekšpolitiskiem, nedz ārpolitiskiem, šodien pēc sarunas ar Ministru prezidentu Aigaru Kalvīti (TP) žurnālistiem sacīja Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Pēc prezidentes teiktā, politiska rakstura paziņojumus var paust vienīgi ministrs. Ierēdņiem, tāpat kā citiem pilsoņiem, ir tiesības paust savu politisko nostāju, piemēram, vēlēšanās.

Jau ziņots, ka pirms dažām nedēļām Latvijas Policistu biedrība (LPB) paziņoja, ka gadījumā, ja situācija iekšlietu sistēmā kardināli nemainīsies, viņi informēs NATO vadību par situāciju Latvijas policijā, brīdinot par grūtībām īstenot drošības pasākumus iespējamā NATO sammita laikā Rīgā.

Uz iespējamām problēmām drošības pasākumu īstenošanā NATO sammita un hokeja čempionāta laikā Rīgā, tiekoties ar Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadību un partijas «Jaunie demokrāti» vadītāju Māri Gulbi, norādīja LPB vadītājs Agris Sūna.

Pasaules hokeja čempionātā Čehijā par drošību rūpējās 16 000 policistu, bet Latvijā kopumā strādā aptuveni 9000 kārtības sargu. Pie tam policistu rindas mazās algas dēļ ar katru dienu sarūk. Pat, ja piesaistītu armiju, Latvijai būtu sarežģīti garantēt drošību šo pasākumu laikā, izteicās Sūna.

Pēc šiem Sūnas paziņojumiem Valsts policijas vadība ierosināja dienesta pārbaudi.