Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijā strauji pieaug inficēšanās ar HIV

Vācijā gada pirmajā pusē strauji pieaudzis ar HIV inficēto skaits. Valdība paziņojusi, ka šī tendence rada bažas un norāda, ka nāvējošais vīruss līdz šim nav ņemts vērā pietiekami nopietni.

Salīdzinājumā ar 2004. gada sākumu ar HIV inficēto skaits pieaudzis par 20 procentiem un šā gada pirmajā pusē sasniedzis 1164 gadījumus, vēsta valdības Centrālās slimību kontroles centra Roberta Koha institūta izplatītais ziņojums.

Lai gan gadījumu skaits ir neliels salīdzinājumā ar visvairāk skartajām valstīm Āfrikā un Āzijā, Vācijas Veselības ministrija paziņojusi, ka šī tendence rada bažas un norāda, ka diemžēl šobrīd HIV/AIDS bieži vien vairs netiek uzskatīts par nopietnu dzīvības draudu.

Roberta Koha institūta prezidents Reinhards Kurts sacīja, ka ir būtiski sabiedrībai izskaidrot, ka nav iespējams izārstēt HIV vīrusu, kas pamazām sagrauj inficētā imūnsistēmu.

«Cilvēki ir jāinformē un jāizskaidro, ka, neskatoties uz ārstniecības attīstību, šo slimību nevar izārstēt,» viņš sacīja.

Gandrīz 60 procenti no jauniem HIV inficēšanās gadījumiem ir homoseksuāli vīrieši, teikts ziņojumā.

«Homoseksuāla kontakta gadījumā risks vīriešiem inficēties ar HIV divpadsmit gadu laikā Vācijā pieaudzis gandrīz divas reizes,» tas piebilda.

Vācijā vīriešiem risks inficēties ar HIV ir aptuveni 7,5 reizes lielāks nekā sievietēm. Lielākā daļa jauno inficēšanās gadījumu konstatēta vīriešiem vecumā no 25 līdz 45 gadiem, teikts ziņojumā.

Lielākais HIV riska faktors sievietēm Vācijā ir seksuāls kontakts ar vīriešiem no citām palielināta riska grupām — ar vīriešiem no valstīm, kurās ir liela HIV/AIDS izplatība, ar intravenozo narkotiku lietotājiem un ar vīriešiem, kuriem bijis homoseksuāls kontakts.

Augstākais HIV risks Vācijā ir lielākajās pilsētās — Berlīnē, Hamburgā, Minhenē, Ķelnē un Frankfurtē, sacīja institūts.

2004. gada beigās apmēram 40 miljoni cilvēku visā pasaulē bija inficēti ar HIV/AIDS. Pasaulē visvairāk skartais reģions ir Āfrika, kur sastopami 25 miljoni HIV/AIDS gadījumi.

Aptuveni puse vīrusa nēsātāju ir sievietes.