Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa ierosina «Rīgas jūras līnijas» maksātnespējas lietu

Rīgas apgabaltiesa ir pieņēmusi prāmju operatores AS «Rīgas jūras līnija» (RJL) iesniegto maksātnespējas pieteikumu un ierosinājusi uzņēmuma maksātnespējas lietu, aģentūru LETA informēja apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas kancelejas vadītāja Inta Simakova.

RJL ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās 25. oktobrī un dienu vēlāk tiesa izlēma ierosināt maksātnespējas lietu. Pagaidām vēl nav noteikts tiesas sēdes datums, kad lietu plānots izskatīt.

Maksātnespējas administrācijas (MNA) direktores palīdze Elvīra Stepanova aģentūrai LETA sacīja, ka administrācijā ir saņemts tiesas lēmums par RJL maksātnespējas lietas ierosināšanu un tuvākajā laikā RJL tiks izsludināts par administrēšanai vakantu uzņēmumu.

Līdz 28. oktobrim ar elektroniskās administratoru izvēles sistēmas palīdzību tiks izvēlēts RJL administratora amata kandidāts, kuru paredzēts ieteikt tiesai apstiprināšanai RJL administratora amatā, sacīja MNA pārstāve.

LETA jau ziņoja, RJL valde konstatēja, ka uzņēmuma finanšu situācija atbilst maksātnespējas pazīmēm, tādēļ tika izlemts tiesā iesniegt maksātnespējas pieteikumu.

RJL valdes priekšsēdētājs Jānis Butnors uzskata, ka šāda situācija izveidojusies lielo parādu dēļ, kas pārsniedz 6,7 miljonus latu. Akcionāri nav izrādījuši interesi ieguldīt papildu līdzekļus uzņēmumā.

Uzņēmums nav maksājis parādu AS «Parex banka», tas ir parādā darbiniekiem, degvielas piegādātājiem, SIA «Rīgas Pasažieru termināls» (RPT), kā arī citiem uzņēmumiem.

Lai segtu parādu «Parex bankai», kas sasniedz 7,7 miljonus ASV dolāru (4,4 miljonus latu), plānots izsolē pārdot «Baltic Kristina». Prāmis novērtēts par 4,6 miljoniem eiro (3,23 miljoniem latu).

Uzņēmuma darbinieki, kuri joprojām nav pametuši prāmi «Baltic Kristina», lai gan tas jau ilgstoši nedodas reisos, kreditoru sarakstā ir pirmajā vietā. Kopējā darbinieku prasījumu summa pārsniedz 50 000 latu.

RJL patlaban izmantotajās RPT telpās varēs atrasties tikai līdz piektdienas vakaram, informēja Butnors.

Prāmis «Baltic Kristina» pārstāja kursēt 15. oktobrī, kad RPT parādu dēļ pārtrauca sniegt pakalpojumus.

Rīgas Domei pieder 35,48% operatora akciju, SIA «Astramar» — 27,51%, Rīgas Brīvostas pārvaldei — 19,72%, kompānijai «Ilmaco Limited» — 9,77%, Jurim Šabašovam — 4,39%, bet Vjačeslavam Spriševskim — 3,13% akciju.

RJL pērn strādāja ar 494 426 latu zaudējumiem, savukārt neto apgrozījums pērn sasniedza 5,563 miljonus latu, kas ir par 567 319 latiem jeb 11% vairāk nekā 2003. gadā.