Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mīlestība ir vēlme pieskarties

Šodien — nejaušu un tīšu, nomoda un miega pieskārienu īsā skaidrojošā vārdnīca.

Simpātijas un uzticēšanos otram mēs izrādām, pieskaroties, glāstot un pabužinot viņu. Antipātijas — aizgriežoties un izvairoties no fiziskas saskaršanās. Un prāts šajā procesā nepiedalās: ķermenis neatkarīgi no gribas pakļaujas jūtu impulsam.

Iemācies saprast, kas slēpjas aiz citu cilvēku pieskārieniem, un tu uzzināsi, vai draugs tevi mīl pa īstam, vai ir nākotne tam mazajam flirtam darbā, vai tu patīc priekšniekam un kāpēc draudzene ir neiecietīga pret jebkādām maiguma izpausmēm.

Intīmais sektors: tu, viņš un sega

Ja esat sastrīdējušies vai neesi īsti droša, ka viņš tevi mīl, pievērs uzmanību sava izredzētā uzvedībai miegā. Prāts tad ir atslēgts, un automātiskajās kustībās izpaužas patiesās jūtas.

Pēc neilgas prombūtnes. Tu nakts vidū esi piecēlusies, lai aizietu uz tualeti vai padzertos, un ej atpakaļ uz gultu. Viņš guļ tavā gultas pusē, seju spilvenā iedūris. Nē, viņš nav iekarotājs un negrib tevi izdzīvot no gultas — viņš pusmiegā ir tiecies pēc tava siltuma un atradis vismaz spilvenu, kas smaržo pēc tevis.

Ja pēc tavas atgriešanās gultā viņš nepamodies piekļaujas, cenšas satvert aiz rokas vai uzlikt kāju tev uz gurna, viņš tevi mīl — mūsu ķermenis nekad nemelo. Tu atgriezies un redzi, ka viņš guļ tajā pašā pozā kā baļķis? Tātad ir pārguris, un — lai jau paguļ! Pavisam kas cits, ja brīdī, kad tu piekļaujies un gribi ieritināties viņa līkumā, partneris paraujas nost vai pastumj tevi. Iespējams, viņš ar kaut ko ir ļoti neapmierināts vai apvainojies un to neaizmirst pat miegā. Vai arī izjūt pret tevi nepatiku. Kāpēc un par ko? Par to domā rīt.

Cīņa par kopējo segu. Kādā populārā sieviešu romānā divas varones filozofē par tēmu — pamest vai nepamest vīrieti, kas katru nakti ņem nost segu. Nu, lūk, ja tavs dusošais skaistulis velk deķi uz savu pusi godīgā konkurences cīņā, guļot uz muguras un cenšoties iegūt lielāko daļu, ar viņu viss ir kārtībā — vienkārši nopērc otru segu un guli mierīgi.

Bet, ja viņš ne tikai velk segu uz savu pusi, bet cenšas arī tajā ietīties un izvairās tev pieskarties, — lietas iet uz slikto pusi. Ja negrib pieskarties, visticamāk, viņam tava mīlestība nav vajadzīga.

Viņš vēlas atsevišķu segu. Tie ir neatkarības un patstāvības centieni, kam nav ne mazākā sakara ar nevēlēšanos pieskarties tev. Kad būs pienācis īstais laiks, viņš pats izlīdīs ārā, izbāzīs roku vai kāju un atradīs veidu, kā izrādīt tev savu mīlestību.

Aukstums nav attaisnojums. Visi dzīvnieki, kad nosalst, saspiežas čupiņā. Arī — cilvēki. Ja tavs mīļotais naktī ir nosalis, pēc dabas un jūsu attiecību loģikas — viņam būtu jāieritinās tavā līkumā un cieši jāpiekļaujas klāt, nevis jāņem nost kopējā vai tava sega vai lepnā vientulībā pašā gultas malā jāsatuntulējas savējā.

Un, ja dzirdi tekstu: „Man naktī bija tik auksti, ka es satinos segā līdz ausīm un pat nespēju atsaukties taviem glāstiem”, netici ne vārdam! Patiesībā aiz tiem slēpjas vai nu milzīgs egoisms, vai aizvainojums, vai arī vīrietis tev neuzticas.

Viņš miegā palaiž rokas. Mana draudzene nesen stāstīja, ka vīrs viņai miegā iesitis pa aci: vienkārši atmetis savu ekshokejista roku — smagu kā veseris. Sāpējis ne pa jokam. Pamodies no sievas kliedziena, vīrs sācis taisnoties: „Tas bija netīšām. Man ir tik nemierīgs miegs — rokas, kājas pa gaisu.”

Tavējais arī tā saka? Netici. Ja viņš vienmēr miegā tevi nevērīgi aizskar ar savām ekstremitātēm — viņš ir egoists un nerēķinās ar tevi, viņā nav iesakņojusies apziņa: es guļu kopā ar mīļoto, un man viņa ir jāsaudzē. Sāpīgi iesita tev ar roku vai iebrauca ar elkoni pa ribām un pat nepamodās — tas nozīmē, ka tu viņam esi apnikusi, un vīrieša ķermenis nolēmis aizmirst, ka blakus ir tavējais.

Tas vēl nav viss. Rīt būs — romantiskais sektors.