Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mīļākie un mīļākās ir modē

Mīļākie un mīļākās — tēma, par ko pēdējā laikā plaši runā dažādi preses izdevumi, televīzijas sarunu šovi, draudzenes un draugi kafejnīcās, sirmas kundzītes parkos uz soliņiem... Lasītājiem šī tēma šķiet diskusiju vērta. Nestabilas ģimenes un savstarpējās attiecības diemžēl ir šo laiku „nodeva”, secina kādas vēstules autore.

No Unas vēstules:

Neuzskatu, ka tēma par mīļākajiem un mīļākajām būtu jau izrunāta un izsmelta. Ja šāda problēma eksistē un skar arvien vairāk rīdzinieku, tad par to jārunā. Un ne jau tādēļ, lai kādus padomus dotu, jo katrs gadījums tomēr ir individuāls, bet gan tādēļ, lai cilvēki zinātu, ka viņi ar savu problēmu nav vieni.

Diemžēl mīļākie un mīļākās tagad ir modē, tā ir tāda kā nodeva šim laikam, kad ne par ko vairs nevari būt drošs. Pat par savu tuvāko ne. Un nevajag tāpēc uzreiz krist izmisumā — vienkārši tā ir, un viss!

Arī man ir mīļākais, jo neesmu droša, ka vīrs kādudien pēkšņi nepateiks: sveiki! Pieļauju, ka arī vīram šad un tad gadās kāda aizraušanās ārpus mājas, bet šķiet, ka tas tomēr nav nekas nopietns. Ja būtu nopietns, tad jau pateiktu.

Arī manas reanimētās attiecības ar kādu vecu skolasbiedru, kuram tāpat ir sava ģimene, ir tikai rezerves variants. Nekas nopietns — vienīgi tāds neliels prieciņš ārpus apnicīgās ikdienas. Ja nu tiešām kādreiz gadās tā, ka vīrs nolemj mani atstāt, tad zinu, ka man vismaz būs kāds plecs, uz kura izraudāties. Arī tas nav maz.

Skaidrs, ka vīrs nav informēts par manām ārpuslaulības attiecībām. Domāju, ka viņam tas arī nav jāzina. Tieši tāpat kā man nav jāzina par viņa iespējamām draudzenēm, ja tādas ir. Ja nu tas kādreiz tomēr nāk gaismā, tad, protams, pastāv jautājums: samierināties ar to vai ne, bet es laikam spētu samierināties, jo, kā saka, kuram gan negadās.

Ja cilvēkam mīļākais vai mīļākā nepieciešama savam dvēseles mieram un pašapziņai, tad kāpēc gan ne? Iebildumi par to, ka mūsu vecāki dzīvoja citādi, ka tādi uzskati un rīcība grauj ģimenes un neatbilst morāles normām, neiztur nekādu kritiku. Ir citi laiki un cita situācija. Un nav ko veltīgi moralizēt! Mīļākie un mīļākās bija, ir un būs.

No Ievas vēstules:

Arī man kādreiz uz īsu brīdi bija divi — vīrs un mīļākais, kamēr nonācu pie secinājuma, ka tas nekam neder. Tādu dubultu dzīvi var dzīvot tikai slaisti, bet tiem, kam jādomā, kā nopelnīt dienišķo maizīti un kā savilkt galus kopā, vienkārši nav laika un enerģijas dubultām attiecībām. Vai nu viens, vai otrs, bet tikt galā ar diviem nav reāli. Un tad vēl tā slapstīšanās, uztraukumi, ka tik kāds nepamana, pašpārmetumi, ka tu vīram, pat ja pelnījis, tomēr nodari pāri...

Skaidrs, ka divu cilvēku attiecības laulības dzīvē ar laiku notrulinās, bet jaunas attiecības vienmēr šķiet vilinošas, jo ir svaigas. Bet ar laiku jau katrs svaigums pazūd, un tad atkal jāmeklē kaut kas jauns.

Pieredze rāda, ka ar katru nākamo reizi cilvēks samierinās ar lielāku „pusfabrikātu”. Lielākoties tiešām tās sirmo kungu jārēšanās ar jauniem skuķiem ir pārāk nožēlojamas, lai būtu smieklīgas. Vismaz man nav nācies sastapties ar tādu patiesi laimīgu cilvēku, kas aizgājis projām no sakarīgas sievas un ilgstošākām attiecībām. Arī visi tie mūsu mīļie, sirmot sākušie aktierīši, kas vecumdienās dažādu iemelsu dēļ sadomājuši apņemt jaunas sievas un pat pie viena vai diviem bērņukiem vēl tikt, nu nemaz neizskatās laimīgi, bet tādi kā samocīti, saņurcīti un nīgri. Diemžēl cilvēks mācās tikai pats no savām, nevis citu cilvēku kļūdām.