Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No darba atbrīvo Valsts farmācijas inspekcijas vadītāju

Veselības ministrs Gundars Bērziņš (TP) šodien parakstījis rīkojumu par Valsts farmācijas inspekcijas (VFI) vadītājas Ivetas Streipas atbrīvošanu no darba pēc pašas vēlēšanās.

Streipa aģentūrai LETA apgalvoja, ka viņas lēmumam atstāt VFI vadītāja amatu nav nekādas saistības ar to, ka Latvijas Televīzijas (LTV) filmēšanas grupa viņu nofilmējusi draudzīgā situācijā kopā ar bijušo «Rudens aptieku» tīkla īpašnieku Vladimiru Labazņikovu, kas tika notiesāts par kukuļdošanu. «Ar vienu filmēšanu mani nesalauztu,» sacīja Streipa, bet gan atzina, ka vakar un šodien viņai bijusi nopietna saruna ar veselības ministru.

Streipa teica, ka no darba izlēmusi aiziet, jo šajā amatā nostrādājusi pietiekami ilgu laiku — 11 gadus. Šajā laikā VFI izveidota par Eiropas līmeņa prasībām atbilstošu institūciju, tā tika sagatavota Eiropas Komisijas pārbaudēm, kā arī būs gatava tuvākajā laikā gaidāmajām pārbaudēm no Kanādas. Streipa norādīja, ka turpinās darboties farmācijā, bet pagaidām viņa vēl nezināja teikt, vai darbu tupinās Latvijā vai ārvalstīs.

«Esmu pasaulē atzīts inspektors,» sacīja Streipa un norādīja, ka par darba piedāvājumiem nesatraucas.

Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Zaiga Barvida aģentūru LETA informēja, ka Streipa par savu vēlmi pārtraukt darbu VFI vadītāja amatā ministru informējusi vakar. Bērziņš šo vēlmi ir akceptējis un šodien pēc visu formalitāšu nokārtošanas parakstījis rīkojumu par viņas atbrīvošanu no darba.

Streipa darba attiecības VFI pārtrauks no 16. decembra. VFI vadītāja pienākumus uz laiku līdz jaunā vadītāja iecelšanai pildīs līdzšinējais inspekcijas priekšnieces vietnieks Māris Mudelis.

Jau ziņots, ka pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka Labazņikovs piedāvāja 50 000 latu kukuli un papildus solīja maksāt 1000 latu katru mēnesi kādam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekam, lai KNAB neveiktu un neorganizētu ar viņa uzņēmējdarbību saistītas pārbaudes un neinteresētos par valsts amatpersonām, kas saistītas ar viņa biznesu.

Labazņikovam piederošās firmas vairākkārt saņēmušas valsts pasūtījumus zāļu piegādei. Neoficiāli tikusi pieļauta iespēja, ka tieši šo pasūtījumu iegūšanas apstākļus pēta KNAB, kam radušās aizdomas par amatpersonu korupciju farmācijas jomā. KNAB neatklāj informāciju par šīm pārbaudēm.