Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzīvokļu rinda mainās

Kāpēc domes dzīvokļu rindas 7. reģistrā kārtas numuri kļūst ik nedēļu lielāki, nevis sarūk? Cik pašvaldības dzīvokļu paredzēts piešķirt nākamgad?

7. reģistrā reģistrē repatriantus, maznodrošinātus politiski represētos, politiski represētus cilvēkus un maznodrošinātos, kas dzīvo denacionalizētās mājās.

7.1 reģistrā ir rīdzinieki, kas dzīvo denacionalizētās mājās un kuru ienākumi nepārsniedz Ls 200 ģimenē, kurā ir tikai viens cilvēks, vai Ls 150 uz vienu cilvēku lielākā ģimenē.

Kā skaidro domes Komunālais departaments, kārtas numura palielināšanās šajos reģistros izskaidrojama ar to, ka tajos var pārreģistrēties cilvēki, kas jau iepriekš bija reģistrēti palīdzības saņemšanai dzīvokļa jautājuma risināšanā vispārējā kārtībā 12. reģistrā, kuri īrē dzīvojamo telpu denacionalizētā vai likumīgajam īpašniekam atdotā mājā un kuru ienākumi uz katru ģimenes locekli nepārsniedz attiecīgi Ls 74,09 vai Ls 150. Pārreģistrējoties viņiem saglabājas sākotnējais reģistrācijas datums. Piemēram, ja cilvēks bija reģistrēts 12. reģistrā 1997. gada 1. jūnijā, tad tagad, izmantojot iespēju pārreģistrēties, piemēram, 7.1 reģistrā, viņš tajā tiks iekļauts pirms personām, kas tur reģistrētas pēc 1997. gada 1. jūnija.

Rīgas domes 12.07.2005. saistošo noteikumu nr. 6 «Personu, kurām nepieciešama palīdzība dzīvokļa jautājumu risināšanā, reģistrācijas un palīdzības sniegšanas kārtība» 4. punktā noteikti dzīvojamo telpu piedāvāšanas kritēriji un secība. Vispirms katra reģistra ietvaros mājokli piedāvā politiski represētajiem un daudzbērnu ģimenēm. Ņemot vērā Labklājības departamenta atzinumu, var izskatīt iespēju paātrināt dzīvokļa jautājuma risināšanu pensijas vecumu sasniegušiem cilvēkiem un invalīdiem, kuru izdevumi par īri un pakalpojumiem un nepieciešamajiem medicīnas pakalpojumiem pārsniedz ienākumus. Citām iedzīvotāju grupām dzīvoklis tiek piedāvāta reģistrācijas secībā.

Saskaņā ar līdzšinējiem plāniem SIA «Rīgas Pilsētbūvnieks» nākamgad varētu uzcelt 1000-1200 jaunu dzīvokļu. Kā pastāstīja uzņēmuma ģenerāldirektors Guntis Grīnbergs, plāni tiks precizēti pēc domes nākamā gada budžeta pieņemšanas. No jaunajiem dzīvokļiem lielākā daļa būs 1–2 istabu mājokļi.